Jak zaaranżować sypialnię dla dziecka? Sprawdzone pomysły!

sypialnia dziecka

Mieszkasz z maluchami? Jak stworzyć stylową przestrzeń dla dzieci, którą oboje pokochacie. Niebo naprawdę jest granicą, jeśli chodzi o dekorowanie dziecięcej sypialni ; to szansa na kreatywność, zabawę i dekorowanie w sposób, jakiego prawdopodobnie nie zrobisz w żadnym innym pomieszczeniu w domu. Chociaż sypialnia może początkowo być po prostu miejscem do spania dla Twojego dziecka, wkrótce może stać się pokojem zabaw, miejscem do nauki, spotkań towarzyskich, a nawet do odpoczynku – dlatego ważne jest, aby spełniała wszystkie te cele i rosła wraz z nimi .

Dzieci mogą głośno mówić o dekorowaniu pomysłów , a zapewnienie im pokoju, w którym chcą spędzić czas, przyniesie korzyści wam obojgu. Pamiętaj jednak, że dzieci mogą szybko zmienić zdanie i najlepiej interpretować ich życzenia luźno, w przeciwnym razie zostaniesz z w pełni tematycznym pokojem, który nagle przestaje być tym, czego chcą. Postępuj zgodnie z radą Rity Konig: „Gust dzieci mogą być niepokojące, ale dając im głos, można je delikatnie pokierować w przyjemniejszym kierunku”.

Jeśli klasyczny wystrój pokoju dziecięcego naprawdę nie jest dla Ciebie, nadal możesz stworzyć praktyczną przestrzeń, którą Twoje dziecko pokocha, używając stonowanych kolorów i designerskich mebli, co oznacza, że ​​prawdopodobnie nie wyrośnie tak szybko z pokoju. Spójrz na Farrow & Ball , którego Modern Emulsion jest łatwa do czyszczenia, jeśli uznają, że ściany są o wiele lepsze niż papier do zabawy z kredkami. W rzeczywistości warto rozważyć to w całym domu, dopóki nie wyrosną z tej fazy.

Meble do dziecięcej sypialni

Jeśli chodzi o kupowanie mebli do pokoju malucha, zawsze wybieraj najbardziej wytrzymałą opcję. Dzieci będą się wspinać i wspinać, więc wybierz produkty, które przetrwają. Być może zainteresowałeś się tą śliczną antyczną komodą, ale umieściłeś ją w swojej sypialni, a nie w ich sypialni. Szukaj w IKEA artykułów, które można dostosować w miarę ich rozwoju lub odsprzedać do sklepu, gdy już ich nie potrzebujesz, dzięki nowemu programowi „Kup z powrotem” .

Jeśli chodzi o łóżko, zaplanuj z wyprzedzeniem; nie zapominaj, że dzieci szybko rosną, więc to słodkie małe łóżeczko, w którym teraz wyglądają uroczo, nie jest warte inwestycji, jeśli nie zmieszczą się w nim za dwa lata. Pomyśl też praktycznie, ładne łóżko księżniczki można przemalować, ale tematyczne łóżko marynarskie jest trudniejsze do dostosowania. Łóżka piętrowe to świetna opcja; nawet jeśli rodzeństwo się nie dzieli, pozwoli im to mieć przyjaciół, a większość dzieci ich kocha. Alternatywnie, wybierz pełnowymiarowe łóżko, które przeniesie ich do wieku nastoletniego, ale wybierz pościel odpowiednią dla wieku

Tapety i akcesoria

Baw się z tapetą dla dzieci i pamiętaj, aby wybrać taką, która łatwo szoruje i czyści. Marimekko ma duży wybór. Jest tak wiele wspaniałych opcji do wyboru, czy to dinozaury, kowboje czy bajki. Możesz także wybrać kolor, wybierając jasny, żywy wzór, taki jak paisley lub paski, lub skrojoną na miarę okleinę ścienną, taką jak mapa świata lub pejzaż miejski.

Magazynowanie

Kluczem jest zapewnienie odpowiednich rozwiązań do przechowywania licznych ubrań, zabawek, rękodzieła i prac domowych, które Twoje dziecko na pewno zgromadzi. Prosty kufer lub podnóżek jest idealny do wrzucenia wszystkiego i rozważenia każdej wnęki. Wykonane na zamówienie półki lub szafki działają cuda i często to małe rzeczy, takie jak drążek na książki przymocowany do łóżka lub schowek pod łóżkiem, mają decydujące znaczenie w utrzymywaniu porządku. Jeśli chodzi o rozwiązania do przechowywania, naprawdę nigdy nie masz dość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *