Jak utrzymać chłód w domu podczas upałów?

wysoka temperatura w domu

Zastanawiasz się, jak ochłodzić się w upale? Ponieważ tego lata temperatura będzie bolesna, przygotowaliśmy listę najlepszych, aby pokonać upał i zachować chłód.

1. UŻYJ ZABIEGÓW OKIENNYCH, ABY ZABLOKOWAĆ ŚWIATŁO SŁONECZNE

Utrzymywanie chłodu w domu jest niezbędne podczas fali upałów, a jeśli okaże się, że Twój dom przepuszcza bezpośrednie światło słoneczne, zwłaszcza po południu, może się okazać, że warunki szybko staną się nie do zniesienia. Jeśli w ciągu dnia w Twoim domu jest więcej światła słonecznego, zaleca się, aby zasłonić zasłony, rolety i żaluzje, aby zapobiec wpadaniu promieni słonecznych do domu. Dzięki temu rzeczy będą nieco chłodniejsze i nieco bardziej znośne podczas fal upałów.

2. POZOSTAŃ NAWODNIONY

Podczas każdej fali upałów koniecznie pij dużo wody; Zaopatrz lodówkę w wodę butelkowaną i rozważ umieszczenie jej w zamrażarce, której możesz użyć jako bloków lodu, gdy temperatura osiągnie szczyt po południu. Ważne jest, aby organizm był nawodniony, aby nie cierpieć na udar cieplny lub odwodnione bóle głowy i migreny.

3. CIEPŁY PRYSZNIC

Wiele osób uważa, że ​​zimne prysznice pomogą Ci zachować chłód, ale w rzeczywistości ciepłe prysznice są w rzeczywistości znacznie bardziej skuteczne w ochładzaniu Cię, gdy temperatura ciała jest wysoka. Ciepły (nie gorący) prysznic będzie początkowo odczuwany gorzej niż zimny prysznic, ale ponieważ lodowaty prysznic zmniejsza widoczność porów, w ciągu kilku minut od wzięcia prysznica poczujesz się cieplej niż przedtem jako początkowy rdzeń uwalnianie temperatury.

4. PIJ HERBATĘ I KAWĘ

Chociaż podczas fali upałów możesz mieć ochotę na przyjemny zimny napój, mówi się, że picie gorących napojów, takich jak herbata lub kawa, faktycznie przeciwdziała upałom i ochładza ciało szybciej niż zimne napoje. Dzieje się tak, ponieważ gorący napój podnosi temperaturę ciała, co powoduje, że krew kieruje się w kierunku skóry, powodując pocenie się i ostatecznie ochładzając.

5. SPRYSKAJ NADGARSTKI I KOSTKI ZIMNĄ WODĄ

Na twoich nadgarstkach i kostkach znajdują się punkty nacisku, więc jeśli czujesz się gorąco, możesz spróbować pomysłu na basen DIY , napełniając miskę zimną wodą i kładąc w niej nadgarstki i kostki. Reszta twojego ciała szybko się ochłodzi i nie będziesz musiał wylewać pieniędzy na brodzik do ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *