Jak czyścić sokowirówkę? 5 wskazówek

sokowirowka

Zastanawiasz się, jak wyczyścić sokowirówkę? Nie każda wyciskarka jest taka sama, ale jest kilka kroków, które każda osoba powinna wykonać po zrobieniu świeżego soku.

Wiele osób zwraca się do najlepszych sokowirówek, aby wydobyć składniki odżywcze i pyszny smak z owoców i warzyw, ale jednym z najczęstszych zarzutów jest to, że sokowirówki są trudne do czyszczenia. Jak czyścić sokowirówkę? Cóż, chociaż każda sokowirówka jest inna, mamy pięć wskazówek dla miłośników soków, które ułatwią ten proces.

1. REGULARNIE CZYŚĆ SOKOWIRÓWKĘ

Ważne jest, aby wyczyścić wyciskarkę po każdym użyciu. Zarówno w sokowirówkach odśrodkowych, jak i w najlepszych wyciskaczach na zimno, kawałki miąższu i skórki mogą utknąć w komorach wyciskania, a jeśli nie zostaną usunięte po każdym użyciu, może to spowodować rozwój bakterii i pleśni.

Po długotrwałym nagromadzeniu miąższu Twoja sokowirówka może nawet całkowicie przestać działać, więc wiedza o tym, jak wyczyścić sokowirówkę po każdym użyciu, to najlepszy sposób, aby działała tak, jak powinna.

Oczywiście, o ile utrzymujesz nagromadzenie na dystans, nie jest konieczne dokładne czyszczenie po każdym użyciu. Oto nasze najważniejsze wskazówki dotyczące czyszczenia sokowirówki.

2. DZIAŁAJ SZYBKO PODCZAS CZYSZCZENIA SOKOWIRÓWKI

Po każdym użyciu odłącz sokowirówkę i wyjmij wszystkie kluczowe części. Powinieneś działać szybko, aby wyczyścić sokowirówkę po zakończeniu jej używania. Oczywiście wcześniej napij się świeżego napoju, ale potem zabierz się do usuwania miąższu i nagromadzeń, zanim wyschnie.

Wiele testowanych przez nas sokowirówek jest wyposażonych w szczotki do usuwania włókien z tarczy odśrodkowej lub mechanizmu wyciskania na zimno. Jeśli nie masz pod ręką konkretnej szczoteczki, wystarczy zwykła szczoteczka do zębów. Dobre szorowanie tych mechanizmów, a następnie spłukanie pod bieżącą wodą powinno usunąć większość osadów.

3. WYPŁUCZ

Niektóre części wyciskarki nadają się do mycia naczyń, ale nie wszystkie. Nawet części, które mogą przejść przez zmywarkę, należy najpierw umyć ręcznie. Czemu? O ile nie planujesz włączania zmywarki zaraz po użyciu sokowirówki, pozwoli to na wyschnięcie resztek na mechanizmach, co znacznie ułatwi ich dokładne umycie.

Zwykłe opłukanie tych części pod bieżącą wodą powinno usunąć większość pozostałego soku i miąższu, co oznacza, że ​​zmywarka ma mniej pracy do wykonania.

4. NIE ZAPOMNIJ O BAZIE

Podstawy sokowirówki nie można zanurzać w wodzie, ale nadal wymaga czyszczenia. Zapobiega to tworzeniu się lepkich pozostałości i sprawia, że ​​maszyna wygląda świeżo i jak nowa.

Aby wyczyścić podstawę, weź wilgotną (nie mokrą) ściereczkę i wytrzyj ją na zewnątrz i wokół mechanizmów łączących się z nasadkami do wyciskania soków. Jeśli są jakieś ślady wody, możesz wyszorować sodę oczyszczoną wilgotną szczotką i wytrzeć do sucha.

5. MOCZYĆ, ABY USUNĄĆ ZAPACH I PRZEBARWIENIA

Czy Twoja sokowirówka ma plastikowe części? Mogą one łatwo odbarwiać się i przybierać nieprzyjemny zapach przy długotrwałym użytkowaniu. Aby temu zaradzić, namocz wszystkie części plastikowe, które są bezpieczne dla wody, w roztworze 10% soku z cytryny, 90% lub wody lub w takim samym stosunku białego octu do wody.

Namocz je przez noc, aby poradzić sobie z głęboko zakorzenionym zapachem i dużymi przebarwieniami. Jeśli nie możesz wyjść na noc, wystarczy kilka godzin.

Po zakończeniu namaczania wytrzyj ściereczką z mikrofibry, aż te części będą suche w dotyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *