Jak udekorować stół na Boże Narodzenie?

stol na boze narodzenie

Kwieciste ozdoby na stół mają możliwość przekształcenia wystroju jadalni, podnosząc jego wygląd z eleganckiego na rewelacyjny. Dodają dramatyzmu i elegancji zwykłej przestrzeni jadalnej i są szczególnie mile widziane w świątecznym wystroju. Chociaż wiele kwiaciarni może tworzyć je od podstaw, czy zastanawiałeś się nad stworzeniem własnych?
Według ankiety przeprowadzonej przez kwiaciarnię internetową Serenata Flowers , układanie kwiatów znajduje się w pierwszej piątce nowych umiejętności, których kobiety chciałyby się nauczyć, a nie ma lepszego czasu niż przedświąteczny czas na podjęcie nowego wyzwania.

Stworzenie własnego głównego elementu stołu nie jest tak trudne, jak myślisz. Oczywiście masz oko do projektowania – nie czytałbyś tego, gdybyś tego nie robił – i nie wymaga to również dużo czasu ani wysiłku.

Znajdź więcej pomysłów na świąteczne dekorowanie liści w naszym przydatnym przewodniku

Jak udekorować stół na Boże Narodzenie?

Czego potrzebujesz?

  • Kwiaty do wyboru — wybierz mieszankę małych, średnich i dużych kwiatów, upewniając się, że wybrane przez Ciebie kolory pasują do reszty Twojego schematu.
  • Oprawianie liści – wypróbuj sezonową zieleń, taką jak jodła, ostrokrzew lub pachnący eukaliptus
  • Podstawa – wybierz wazon, jeśli potrzebujesz wysokości, lub talerz lub niską miskę, jeśli wolisz niski, szeroki element centralny
  • Blok Oazy/zielona pianka (jeśli nie używasz wazonu)
  • Ostre nożyczki lub nóż
  • Zdobienia ozdobne np. czerwone jagody, ostrokrzew, laski cynamonu, ozdoby z płatków złota (opcjonalnie)
  • Układanie kwiatów

Przygotowując centralny element stołu, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Zacznij od wyboru gamy kwiatów i liści w różnych kształtach, fakturach i rozmiarach, aby stworzyć bardziej przyciągającą wzrok aranżację.

Użyj czystego wazonu lub pojemnika i sprawdź, czy rozmiar jest odpowiedni dla Twoich potrzeb – za duże kwiaty przewrócą się na bok, za małe i nie będą miały wystarczająco dużo miejsca do oddychania. W razie potrzeby zawsze możesz przyciąć łodygi do odpowiedniego rozmiaru.

Jeśli planujesz użyć talerza lub miski zamiast wazonu, umieść blok oazy na podstawie pojemnika, aby wcisnąć kwiaty i zieleń w piankę, aby każda łodyga była bezpieczna i na miejscu.

CO ROBIĆ?

1. Zacznij od przygotowania łodyg. Odetnij wszystkie liście, które będą znajdować się poniżej linii wodnej, aby zapobiec gniciu liści w wodzie. Przytnij końce łodyg o co najmniej 2 cm, przycinając je pod kątem 45 stopni, aby były jak najbardziej otwarte.

2. Napełnij wazon lub pojemnik ciepłą wodą i dodaj odżywkę do kwiatów, jeśli ją masz.

3. Rozpocznij od średnich kwiatów, których masz najwięcej i ułóż je wokół krawędzi wazonu, przesuwając się od zewnątrz do wewnątrz. Ustaw łodygi ukośnie w poprzek wazonu na krzyż. Zachowaj największe lub najbardziej efektowne kwiaty na później.

4. Następnie dodaj do wazonu dowolne średniej wielkości kwiaty, obracając go tak, jak to robisz, aby zachować symetryczny wygląd.

5. Teraz dla twoich niesamowitych kwiatów. Dodawaj je pojedynczo, umieszczając je na środku, ze średnimi kwiatami po bokach. Obracaj wazon podczas pracy, aby widzieć wyświetlacz pod każdym kątem. Zawsze upewnij się, że te kwiaty są najbardziej widoczne w Twojej aranżacji. Jeśli opadną i nieco znikną wokół pozostałych kwiatów, delikatnie podnieś je, aby były bardziej widoczne.

6. Gdy już będziesz zadowolony z ułożenia średnich i dużych kwiatów, użyj najmniejszych kwiatów, aby wypełnić wszelkie oczywiste luki, upewniając się, że kolory są dobrze wyważone i równomiernie rozłożone w całej aranżacji.

7. Jeśli jesteś zadowolony ze swojej mieszanki, możesz zacząć dodawać liście, aby ją zwiększyć. Użyj swojej zieleni do oprawienia kwiatów, dodając odrobinę zieleni tam, gdzie to konieczne.

8. Aby uzyskać ostateczny świąteczny rozkwit, możesz dodać wstążkę, czerwone jagody lub szyszki. Aranżacje w oazie mogą również bezpiecznie wytrzymać wysokie świece.

9. Aby zapewnić jej trwałość, trzymaj aranżację w chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego ciepła i światła słonecznego. I nie zapomnij o regularnej wymianie wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *