Jak stworzyć gęsty i soczyście zielony trawnik? Porady pielęgnacyjne

trawnik

Czy po drugiej stronie trawa jest zawsze bardziej zielona? Nie musi tak być. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić zielony i gęsty trawnik, gwiazda profesjonalnej klasy HGTV jest tutaj, aby pomóc. Matt Blashaw chce sprawić, by twoi sąsiedzi zzielenieli z zazdrości – dzieląc się swoimi najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi uprawy bujnego i tętniącego życiem trawnika wyłącznie z Homes & Gardens .

Od ponad 20 lat osobowość HGTV – który pracuje również jako pośrednik w handlu nieruchomościami i deweloper – jest dumny ze swojego nieustraszonego podejścia do majsterkowania. Z sezonem letnim w pełnym rozkwicie, licencjonowany wykonawca wierzy, że tereny otaczające Twój dom mówią głośno – na dobre lub na złe.

„Niektórzy ludzie wydają tysiące, próbując przywrócić do życia trawnik, który nigdy nie miał tam rosnąć” – mówi Matt, opowiadając H&G o powszechnej blokadzie drogowej, z którą borykają się właściciele domów, gdy dbają o swoje trawniki. Ale nie obawiaj się, droga do bardziej zielonych pastwisk i pięknych pomysłów na podwórko jest tylko kilka kroków.

JAK SPRAWIĆ, BY TRAWNIK BYŁ ZIELONY I GĘSTY?

Niezależnie od tego, czy pracujesz nad nowymi pomysłami na architekturę podwórka, czy chcesz ulepszyć istniejący trawnik, porady Matta dotyczące tworzenia zielonego i grubego trawnika zapewnią sukces.

1. ZRÓB SWOJE BADANIA

Według Matta, jeśli chodzi o wybór trawnika, istnieją trzy podstawowe typy do wyboru: pora chłodna, przejściowa i ciepła.

„Typ, który wybierzesz, zależy od konkretnego obszaru. Zabierz małą próbkę gleby do lokalnej szkółki, gdzie będą mogli ocenić poziom pH i podać odpowiednie dodatki do gleby, które należy dodać przed instalacją” – wyjaśnia. „Twój trawnik będzie się dobrze rozwijał w środowisku, w którym miał być”.

Dodatkowo Matt zauważa, że ​​musisz wziąć pod uwagę natężenie ruchu pieszego, jaki spodziewasz się na swojej posesji i rodzaj gleby, na której instalujesz trawę.

2. PODNIEŚ SKRAWKI TRAWNIKA

Podczas koszenia trawnika ekspert od majsterkowania zauważa, że ​​ważne jest, aby pokryć trawnik jak największą ilością strzechy (strzecha to martwe ścinki trawnika, które zaczynają odkładać się na ziemi, prawie zatykając trawnik – pokrycie utrudni dopływ światła lub powietrza do gleby).

„Najlepszą rzeczą do zrobienia jest skalpowanie (przycinanie bardzo blisko) trawnika raz lub dwa razy w roku” – sugeruje. „Dobrą wskazówką jest uruchomienie kosiarki na bardzo małej głębokości, a następnie użycie sztywnych grabi, aby wykopać jeszcze więcej strzechy. Potem jeszcze raz przejedź kosiarką, żeby pozbierać to, co poluzowałeś.

Matt wierzy, że postępując zgodnie z tymi krokami, będziesz w stanie zebrać jak najwięcej martwych skrawków, aby składniki odżywcze mogły dotrzeć do systemu korzeniowego. Kosiarki samojezdne będą bardziej praktyczne na większych podwórkach.

3. NAPOWIETRZ ZAGĘSZCZONĄ GLEBĘ

Jeśli chodzi o napowietrzanie gleby, gospodarz sieci DIY sugeruje podjęcie działań wczesną jesienią lub wiosną.

„Możesz zejść na dół i wypożyczyć maszynę do napowietrzania z lokalnej wypożyczalni lub po prostu założyć ciężkie kolce na buty podczas koszenia. Kupiłem kilka kolców napowietrzających przez Internet i noszę je podczas koszenia” – mówi Matt. „Napowietrzanie tworzy w trawie małe dziury, które pozwalają powietrzu i minerałom wnikać głęboko w system korzeniowy trawnika. Osiągniesz wspaniałe rezultaty w połączeniu z dobrym schematem nawożenia”.

4. WPUŚĆ SŁOŃCE

Matt mówi, że chociaż trawa może rosnąć w wielu miejscach, nadal musisz uważać na znaki ostrzegawcze.

„Widzę, jak ludzie w całym kraju próbują uprawiać trawniki pod mocno zacienionymi drzewami lub pod drzewami z bardzo gęstym systemem korzeniowym w kierunku wierzchołka gleby. Bez względu na to, jak bardzo się spróbujesz, trawa po prostu nie będzie rosła” – mówi.

„Nawet trawniki odporne na cień będą potrzebowały około czterech godzin słońca każdego dnia. Trawnik potrzebuje również wystarczającej ilości luźnej gleby, aby rozciągnąć system korzeniowy. Bez żadnego z nich twój zielony trawnik będzie po prostu przegraną bitwą.

5. POZBĄDŹ SIĘ SZKODNIKÓW

Podczas gdy wielu właścicieli domów koncentruje swoje wysiłki na stworzeniu harmonogramu nawadniania i nawożenia w celu rehabilitacji trawnika, który zmaga się z problemami, może czaić się poważniejszy problem.

„Istnieją setki owadów, które mogą pozostawić brązowe plamy na trawniku w ciągu kilku tygodni i spowodować nieodwracalne szkody, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane” – zauważa Matt.

Aby bronić się przed owadami, w tym pędrakami, japońskimi chrząszczami i chrząszczami, gwiazda wykorzystuje Spectracide Triazicide Insect Killer .

„To daje trzy miesiące kontroli owadów i eliminuje ponad 260 owadów” – dodaje Matt. „Dodatkową zaletą jest to, że można go również stosować na warzywach, drzewach owocowych i orzechowych, różach, kwiatach, drzewach i krzewach. To zmienia zasady gry i całkiem możliwe, że twój „zmieniacz trawników”.

Uwaga: ten zabójca owadów pozbędzie się mszyc (powyżej) i innych szkodników, ale musisz trzymać zwierzęta domowe i małe dzieci z dala od traktowanego trawnika, dopóki granulki nie zostaną nawodnione, rozpuszczone, a trawnik ponownie wysuszony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *