Szukasz domu w zabudowie bliźniaczej? Poznaj jego zalety!

zabudowa blizniacza

Zamieszkanie w domu jest marzeniem wielu z nas. Kupno takiego domu jest zazwyczaj dość kosztowną inwestycją, ale jej koszta można obniżyć decydując się na zakup domu w zabudowie bliźniaczej, którego wybudowanie jest tańsze aniżeli domu wolnostojącego. Idealnym lokalizacją do kupna tego typu domu jest Gdańsk – sprawdźmy dlaczego.

Zalety domów w zabudowie bliźniaczej

Istnieje wiele powodów dla których ludzie decydują się na zakup domu w zabudowie bliźniaczej. Decydującym jest stosunek komfortu mieszkania do ceny. Domy w zabudowie bliźniaczej zazwyczaj wybudowane są na dwóch odrębnych działkach – na ich styku. Oznacza to, że domy w zabudowie bliźniaczej traktowane są jako domy jednorodzinne (zgodnie z prawną definicją domu jednorodzinnego bliźniaka można zaliczyć do tego typu domu). Elementy konstrukcyjne „bliźniaczych” domów/segmentów muszą jednak stanowić konstrukcyjnie odrębną całość (konieczne jest m.in. wystąpienie przerwy dylatacyjnej pomiędzy sąsiadującymi ścianami, odrębne pokrycie dachu . Taki rodzaj zabudowy pozwala na oszczędność w zakresie kosztów budowy, a jednocześnie na zachowanie większej działki wokół posesji.  Mieszkańcy domów w zabudowie bliźniaczej cenią sobie właśnie prywatność, jaką daje im budowa własnego domu  – nie mają bezpośrednich sąsiadów tak jak ma to miejsce w przypadku zabudowy wielorodzinnej, gdzie sąsiedzi często otaczają kupującego ze wszystkich stron oraz komfort posiadania własnego terenu zielonego.

Teren zielony przynależący do bliźniaka jest szczególnie istotny dla rodzin z dziećmi (zwłaszcza małymi) lub osób posiadających zwierzęta, zwłaszcza jeśli jest on ogrodzony. Wówczas zarówno rodzice jak i posiadacze zwierząt nie muszą się martwić, że dzieci lub ich ulubieńcy wybiegną na ulicę. Poza tym posiadanie własnego ogródka było szczególnie istotne w czasach izolacji pandemicznej, kiedy można było wychodzić z domu tylko w określonym celu. Osoby obawiające się, że tego typu sytuacja może się powtórzyć – chętnie inwestują w bliźniaka zapewniając sobie tym samym komfort spędzania czasu na zewnątrz. Drugim, równie istotnym aspektem posiadania działki wokół nieruchomości jest możliwość stworzenia ogródka warzywnego lub sadu owocowego, co w dobie inflacji i nieustannie rosnących cen artykułów żywnościowych jest także ważne.

Dlaczego warto zamieszkać w bliźniaku w Gdańsku lub okolicy?

Te osoby, które zastanawiały się nad tym czy zamieszkanie w Gdańsku to dobra decyzja, teraz – po zakupie tam domu w zabudowie bliźniaczej – nie mają żadnych wątpliwości! Gdańsk jest miastem nieustannie się rozwijającym i stwarzającym szeroki wachlarz możliwości – zarówno edukacyjnych, zarobkowych, jak i rozrywkowych oraz kulturowych. Szczególnie istotny jest fakt, że w Gdańsku można zaznać zarówno intensywnego życia charakterystycznego dla dużych miast jak i ciszy i spokoju. Jest to możliwe dzięki zakupowi domu w zabudowie bliźniaczej, gwarantującego prywatność. Deweloperzy w Gdańsku budują tego typu nieruchomości zazwyczaj na obrzeżach miast, które jednocześnie są doskonale skomunikowane z centrum.

Wśród głównych powodów zamieszkania w domu w zabudowie bliźniaczej lub w domu szeregowym w Gdańsku wymienia się:

  • komfortowy i szybki dostęp do wielu miejsc w Gdańsku,
  • obszerną ofertę edukacyjną Gdańska (szkoły i placówki o różnym profilu, mnogość ich wyboru),
  • łatwość w znalezieniu pracy w niemal każdej branży,
  • możliwość rozwoju zawodowego i osobistego,
  • bliskość natury (wiele parków, skwerów, bliskość Morza Bałtyckiego),
  • możliwość poznania kultury (teatry, muzea, obiekty historyczne).

AM Projekt – wyjątkowe domy w zabudowie bliźniaczej

Jednym z bardziej znanych i docenianych deweloperów działających na obszarze Gdańska i okolic – budującym domy w zabudowie bliźniaczej w Gdańsku oraz domy szeregowe w Gdańsku – jest firma AM Projekt.  Zapewnia ona kompleksowe wsparcie i doradztwo na każdym etapie zakupu domu – począwszy od pozyskania źródła finansowania aż po zdanie kluczy i przeniesienie własności na kupującego. Celem istnienia firmy jest tworzenie przyjaznego środowiska dla osób mieszkających na osiedlach domków jednorodzinnych wybudowanych przez dewelopera. Realizuje go poprzez nowoczesną i ekologiczną infrastrukturę. Domy wykonane przez AM Projekt są w wysokim standardzie i na podstawie oryginalnych projektów cieszących się uznaniem wielu.

Domy w zabudowie bliźniaczej w Gdańsku – podsumowanie

Kupno domu jest inwestycją na lata, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Gdańsk jest idealny miejscem do zamieszkania tym  bardziej, że na jego obszarze działa wiele firm deweloperskich a więc kupujący mają szerokie możliwości wyboru. Niemniej jednak warto skorzystać z oferty sprzedażowej sprawdzonego podmiotu – takiego jak AM Projekt. Ten deweloper wiele swoich inwestycji wykonuje w Bąkowie koło Gdańska, a o tej miejscowości więcej przeczytacie w artykule https://www.amprojekt.com.pl/blog/35-bakowo-kolo-gdanska-dlaczego-warto-zamieszkac-w-tej-miejscowosci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *