Jak wybrać idealny projekt domu?

projekt domu

Nabywcy domów, którzy szukają nieruchomości z urokiem „domu na zawsze”, mogą skorzystać z tych siedmiu prostych wskazówek, aby znaleźć i zapewnić szczęśliwy dom na całe życie.

Koncepcja „domu na zawsze” oznacza znalezienie przestrzeni, która odpowiada Twoim potrzebom, jest elastyczna i może dostosować się do Ciebie w przyszłości – dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka rzeczy, aby upewnić się, że to, czego szukasz, jest właściwe i może się rozwijać z Tobą.

Od lokalizacji, przez wnętrze, możliwości poprawy i jakość wyposażenia – eksperci ds. nieruchomości z North Sands Developments podzielili się swoimi najważniejszymi względami na znalezienie „domu na zawsze”.

JAK STWORZYĆ DOM „NA ZAWSZE”?

Oto siedem rozważań dotyczących poszukiwania „domu na zawsze”.

1. LOKALIZACJA

Niewątpliwie jednym z najważniejszych aspektów znalezienia „domu na zawsze” jest znalezienie odpowiedniej lokalizacji. Ma to kluczowe znaczenie dla potrzeb i priorytetów wszystkich w gospodarstwie domowym teraz iw przyszłości. Zastanów się nad lokalizacją nieruchomości w odniesieniu do rejonów szkół i zbadaj, jak te szkoły radzą sobie i jak dobrze pasują do twoich dzieci.

Chociaż ogród to wspaniała cecha, ważne jest również, aby upewnić się, że są w pobliżu miejsca, w których Ty i Twoja rodzina możecie cieszyć się poza ogrodem – niezależnie od tego, czy są to parki, lasy, ścieżki spacerowe lub rowerowe, czy też pobliska okolica, w której można cieszyć się świeżym powietrze i ćwiczenia z rodziną i zwierzętami. Ważne jest również, aby upewnić się, że połączenia komunikacyjne są wygodne, aby dostać się do miejsca pracy i do najbliższego centrum miasta lub pobliskich głównych autostrad w celu dojazdu do pracy, więc pamiętaj, aby odrobić pracę domową.

2. BUDŻET

Mając na uwadze budżet na stadion, będziesz mógł szukać domów, ale w zależności od tego, co znajdziesz, zawsze ważne jest, aby odłożyć pieniądze na przystrojenie wnętrza i przyszłe rozbudowy. Daje ci dobrą wskazówkę, na co realnie możesz sobie pozwolić i na co musisz iść na kompromis, ale nie zapomnij o dodatkowych opłatach na poczet kaucji na koszty prawników, opłaty za księgowanie kredytu hipotecznego, opłaty przygotowawcze, wycenę i opłaty rzeczoznawcze , a także opłaty pożyczkodawcy/brokera, jeśli zdecydujesz się z nich skorzystać.

3. WNĘTRZE

Od jakości wyposażenia i wyposażenia, po wielkość i rozmieszczenie pomieszczeń – wnętrze domu jest oczywiście bardzo ważnym czynnikiem. Zastanów się nad wewnętrznym układem domu, aby upewnić się, że pasuje do stylu życia Twojej rodziny i zapewnia dużo miejsca. Ponownie zadaj sobie kilka pytań dotyczących swoich preferencji: czy kuchnia jest sercem Twojego domu? Czy chciałbyś mieć otwartą przestrzeń życiową? Czy wszystkie sypialnie muszą być tej samej wielkości? Czy będziesz potrzebować nowych sypialni, czy potrzebujesz więcej?

4. WARTOŚĆ PRZESTRZENI

W oparciu o wnętrze domu – zastanów się, gdzie możesz stworzyć przestrzenie wartościowe dla siebie i swojej rodziny. W tych niepewnych czasach, kiedy wielu z nich spędza czas w domu, mieszkając i pracując zdalnie, ważne jest, aby upewnić się, że twoja nieruchomość posiada odpowiednią przestrzeń, aby zapewnić dobrą jakość życia na wypadek wybuchu pandemii w przyszłości. Ciche, spokojne przestrzenie do relaksu i czytania, nauka do pracy zdalnej i duży ogród to tylko kilka propozycji, które pomogą Ci zadbać o to, aby Twoja nieruchomość była „domem na zawsze”.

5. WYSOKIEJ JAKOŚCI URZĄDZENIA I TECHNOLOGIE

Kiedy już zdecydujesz, czy nieruchomość i jej przestrzeń są dla Ciebie odpowiednie – aby Twój dom działał sprawnie, ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości urządzenia i elektronikę, aby poprawić jakość życia. Przeprowadź badania online, zapytaj zaufanych przyjaciół i rodzinę i wybierz dobry standard głównych urządzeń i elektroniki – takich jak piekarniki, lodówki z zamrażarką, internet, technologie, sterowanie ogrzewaniem i dobre WI-FI, jeśli potrzebujesz pracować zdalnie. Im lepsza inwestycja, tym dłużej wytrzymają, dlatego warto płacić za jakość.

6. ZAKRES ROZSZERZENIA

Dobrym pomysłem jest również zastanowienie się, czy nieruchomość ma potencjał do rozbudowy w przyszłości, zapewniając dodatkową przestrzeń, która pomoże podnieść wartość Twojego domu. Zwiększenie przestrzeni w domu za pomocą przedłużenia może być świetną inwestycją dla Twojej rodziny i jest kolejną opcją do rozważenia zamiast przeprowadzki do większego domu i płacenia opłaty skarbowej. Warto zastanowić się, czy nieruchomość może być legalnie przedłużona i jakie wymiary mają potencjalne prace, zanim się zgodzisz, aby mieć pojęcie, co możesz zrobić z nieruchomością w przyszłości.

7. PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

Nieruchomość to jeden z największych zakupów w życiu, dlatego warto pomyśleć o tym, co przyniesie przyszłość, ponieważ ta decyzja wpłynie na całą rodzinę. Na przykład rosnąca rodzina może potrzebować więcej miejsca w nadchodzących latach, podczas gdy rodzina ze starszymi dziećmi może chcieć zmniejszyć się po przejściu na emeryturę.

„Niezależnie od tego, czy jesteś nowy na rynku nieruchomości, czy przeprowadzałeś się wielokrotnie, znalezienie domu może być trudne, zwłaszcza w miejscu, w którym chciałbyś zostać na dłuższą metę” – mówi James Hartley, dyrektor North Sands Developments.

„Ważne jest, aby wziąć pod uwagę szereg kwestii, szukając „domu na zawsze”, aby upewnić się, że jest to przestrzeń, która może pasować i ewoluować wraz z tobą. W tych niepewnych czasach – możemy się wiele nauczyć o tym, jak chronić siebie i nasze rodzin poprzez przyszłe zabezpieczenie naszych domów i źródeł utrzymania, więc te rozważania mówią o znaczeniu zapewnienia, aby nasze domy na zawsze zawierały przestrzeń do pracy zdalnej i zapewniały komfort, jeśli spędzamy dużo czasu w domu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *