Zwiększenie wartości nieruchomości – 13 najlepszych sposobów

nieruchomosc

Znalezienie najlepszych sposobów na zwiększenie wartości domu jest ważne w 2021 roku, wraz z rosnącymi obawami o spadki cen domów od początku globalnej pandemii. Jeśli więc myślisz o sprzedaży w tym roku, które ulepszenia domu przyniosą Ci największe zyski? Pytamy ekspertów.

„Zbyt często sprzedawcy domów starają się ulepszyć swoją nieruchomość przed sprzedażą w celu odzyskania tych kosztów i więcej dzięki wyższej cenie sprzedaży”, radzi Matthew Cooper, założyciel i dyrektor zarządzający Yes Homebuyers.

„Jednak to nie zawsze działa zgodnie z planem i ważne jest, aby zrozumieć, co przyniesie wartość dodaną w oczach potencjalnych nabywców oraz koszt tych ulepszeń w porównaniu z zyskiem, jaki uzyskasz.

„Poprawa podstawowych fundamentów i cech nieruchomości jest zawsze bezpiecznym zakładem. Solidny dach, nowy kocioł oraz nowoczesna kuchnia lub łazienka na dłuższą metę pozwolą zaoszczędzić kupującemu pieniądze. Dekorowanie to również opłacalny sposób na sprawienie, aby Twój dom był świeży i nowoczesny oraz dodawał wartości podczas procesu sprzedaży.

„Oczywiście ważne jest, aby pamiętać o zachowaniu neutralności i unikaniu głośnych schematów kolorów lub stylów, które mogłyby zniechęcić kupujących, a dotyczy to wszystkiego, od warstwy farby po nowe meble kuchenne”.

ULEPSZENIA DOMU, KTÓRE MOGĄ DODAĆ WARTOŚĆ

Stworzenie wymarzonego domu nie jest tanie, a jeśli chodzi o kosztowne remonty i projektowanie domu, konieczne jest upewnienie się, że mądrze wydajesz pieniądze.

Nasza rada, zanim rozpoczniesz jakikolwiek większy projekt, poproś zaufanego lokalnego agenta nieruchomości o poradę na temat tego, które ulepszenia domu, ich zdaniem, przyniosą największą różnicę w Twoim miejscu zamieszkania.

1. MALOWANIE I ODŚWIEŻANIE WYSTROJU DOMU

Najlepsze sposoby na zwiększenie wartości dzięki ulepszeniom domu, takim jak świeżo udekorowany salon w kolorze niebieskim i białym. Sprawdza się stare powiedzenie: odrobina farby czyni cuda. To samo można powiedzieć o tapecie, nowych wykładzinach lub zasłonach lub po prostu o ogólnym odświeżeniu wystroju.

Nie tylko spodoba się kupującym, ale jeśli nie planujesz przeprowadzki w najbliższym czasie, nie ma nic złego w odnawianiu od czasu do czasu, aby Twój dom wyglądał jak najlepiej i nadal kochasz w nim mieszkać.

2. DODANIE ORANŻERII LUB SŁONECZNEGO POKOJU

Badania pokazują, że dodanie ogrodu zimowego lub słonecznego jest najbardziej opłacalnym sposobem na zwiększenie wartości domu.

Średni koszt wynosi około 12 000 USD / 8 000 GBP, ale dodanie jednego spowoduje szacunkowy wzrost wartości nieruchomości o 6%. Przy cenie domu wynoszącej 320 000 USD / 240 000 GBP oznacza to wzrost o 19 000 USD / 14 000 GBP, dodając 8 000 USD / 6000 GBP do ceny nieruchomości po rozliczeniu kosztów projektu.

3. WYMIANA PRZESTARZAŁEJ KUCHNI

Remont kuchni to kolejna najlepsza opcja za dobrze wydane pieniądze.

Przy poziomie powyżej 12 000 USD / 8 000 GBP jest to kosztowna modernizacja domu, ale taka, która może zwiększyć wartość Twojej nieruchomości o 5,5%, co odpowiada 17 400 USD / 13 088 GBP na przeciętnej nieruchomości.

Po pokryciu kosztów pracy nowa kuchnia będzie nadal dodawać 6700 USD / 5088 GBP dodatkowej wartości do Twojego domu.

Zobacz więcej: Pomysły na kuchnię – pomysły na dekorację i dekorowanie kuchni na planie otwartym, kambuza, w kształcie litery U i w kształcie litery L

Jeśli to się nie uda, wymiana zużytego, starego blatu kuchennego jest łatwą wygraną przy rozważaniu sposobów na ulepszenie domu.

Heather z MyJobQuote zgadza się. „To nie tylko poprawi ogólną estetykę Twojej kuchni, ale może być również wykonane przy minimalnych zakłóceniach”.

4. MANICURE PODWÓRKA

Jeśli kiedykolwiek przeszedłeś obok domu i „przestałeś powąchać róże”, rozpoznasz znaczenie pięknie wypielęgnowanego ogrodu przed domem. Ale co możesz zrobić, aby upewnić się, że Twój ogródek przydomowy zabezpieczy Twoją sprzedaż domu?

Raport wykazał, że 67% ludzi jest bardziej skłonnych do oglądania domu, jeśli ogród jest gotowy, ponieważ oznacza to mniej pracy i lepsze widoki. Sektor mebli ogrodowych OnBuy , biorąc pod uwagę 3400 osób, przedstawił zdjęcia 20 podobnie wyglądających domów z różnymi roślinami w ogrodzie od frontu i poprosił respondentów o uszeregowanie domów od najbardziej do najmniej pożądanego.

Hortensje zajmują pierwsze miejsce, a 78% wybiera je jako najbardziej pożądane. Odważne kwiaty są idealne, ponieważ stale zmieniające się kwiaty nadają nowe poczucie charakteru frontowemu ogrodowi. Chociaż ich wspaniały wygląd może wydawać się wymagający w utrzymaniu, przy odpowiedniej pielęgnacji są dość łatwe w uprawie.

Na drugim miejscu są lilie; Te kwiaty przy minimalnym wysiłku przyciągnęły uwagę 71% potencjalnych nabywców, którzy uważają, że sprawiają, że wygląd zewnętrzny domu jest bardziej atrakcyjny. Kwiaty powracają z roku na rok i wymagają minimalnej pielęgnacji, więc zdecydowanie warto je sadzić.

Lawenda jest trzecim najbardziej pożądanym wyborem, a pachnąca roślina kwitnąca przyciąga 64% uwagi respondentów. Śródziemnomorski wiecznie zielony krzew odstrasza owady ze względu na swój zapach i jest łatwy w uprawie, o ile jest trzymany z dala od wilgotnych, mokrych obszarów.

Sekret posiadania ogrodu, który przemawia do większej liczby zmysłów, polega na wybieraniu pachnących kwiatów, które kwitną o różnych porach roku, i dodawaniu perfum o różnych porach dnia. Na przykład lawenda zasadzona po obu stronach ścieżki jest popularna nie bez powodu, ponieważ szczotkujesz kwiaty podczas przechodzenia i uwalniasz zapach.

5. MODERNIZACJA KOTŁA / CENTRALNEGO OGRZEWANIA

Nowy kocioł lub system centralnego ogrzewania (2 883 USD / 2 146 GBP) jest ważnym czynnikiem do rozważenia, zwłaszcza jeśli mieszkasz na półkuli północnej.

A jeśli planujesz sprzedać swój dom, przestarzały lub nieefektywny kocioł może zniechęcić potencjalnych nabywców. Ważne jest, aby zapoznać się z tymi podstawami, zanim włożysz jakąkolwiek miłość w swój wystrój.

6. NAPRAWA USZKODZONEGO DACHU

Nowy dach (2200 USD/1 627 GBP) jest niezbędny ze względów izolacyjnych i konstrukcyjnych.

7. DODANIE NOWEJ ŁAZIENKI

Nowa łazienka (1 762 USD/1312 GBP) jest również jednym z najlepszych zadań do wykonania, jeśli chodzi o wartość dodaną po uwzględnieniu kosztów pracy. Często mówi się, że potencjalni nabywcy najpierw patrzą na kuchnię i łazienkę przed zakupem nieruchomości.

Zobacz więcej: Pomysły na łazienki – pomysły na dekoracje do pomieszczeń mokrych, pryszniców i nie tylko

8. PODWÓJNE SZYBY

Podwójne oszklenie nie dodaje natychmiastowej wartości i jest kosztowne, jednak pokryje własny koszt i przyniesie długoterminowe korzyści, jeśli chodzi o efektywność energetyczną – i uchroni kupujących przed koniecznością podjęcia tego zadania.

9. SŁONECZNE MIEJSCE W OGRODZIE

Niedawne badanie przeprowadzone przez Rightmove w Wielkiej Brytanii wykazało, że domy z bardzo pożądanymi ogrodami wychodzącymi na południe mogą być warte nawet 30 000 USD / 22 000 GBP więcej niż te bez. Dane dotyczyły prawie 400 000 domów z trzema i czterema sypialniami i wykazały, że ogród od strony południowej był jednym z głównych czynników zwiększających wartość domu.

Oczywiście niewiele możesz zrobić, aby zmienić orientację swojego ogrodu, ale jeśli planujesz sprzedać, a jeszcze go nie masz, nadszedł czas, aby stworzyć określoną część wypoczynkową w nasłonecznionym miejscu w ogrodzie, aby potencjał kupujący mogą sobie wyobrazić, jak cieszą się pogodą.

„Bez wątpienia widzieliśmy ogromne zapotrzebowanie na domy z ogrodem wychodzącym na południe”, mówi David Phillip, partner David Phillip Real Estate Agents w Yorkshire. „Zdziwiłbyś się, jak wiele osób przychodzi na widok i używa kompasu w swoim telefonie, aby dowiedzieć się, skąd pochodzi słońce, to naprawdę ważny wymóg”.

10. SCHEMAT WYSTROJU W STYLU SKANDYNAWSKIM

Skandynawski design od dziesięcioleci wpływa na sposób, w jaki dekorujemy nasze domy, ale czy wiesz, że może również dodać wartość Twojemu domowi, gdy nadejdzie czas, aby się sprzedać i ruszyć dalej?

Po przeanalizowaniu przez Bankrate najpopularniejszych projektów dekoracji i setek cen domów na platformie internetowej Zoopla w celu określenia, który styl aranżacji wnętrz jest najbardziej wartościowy dla Twojego domu, styl skandynawski został uznany za najpopularniejszy.

11. USUWANIE ZANIECZYSZCZEŃ I DEPERSONALIZACJA W CELU DODANIA WARTOŚCI

Kupujący muszą zobaczyć, jaką przestrzeń dostają, aby zobaczyć, jaka jest to dobra wartość. Chcą zobaczyć stan ścian i podłogi, który jest trudny, gdy większość z nich jest zakryta cudzymi rzeczami. Oczyszczając swój dom, pozwalasz również kupującemu zobaczyć przestrzeń i wyobrazić sobie, że w niej mieszka – sprzedajesz styl życia i marzenie.

Nikt nie ma takiego samego gustu w dekoracji, a przyszli nabywcy muszą być w stanie wyobrazić sobie, jak mieszkają w Twojej przestrzeni, więc rozważ usunięcie wszelkich dekoracji, które pokazują zbyt wiele osobowości. Tylko dlatego, że coś dodaje charakteru nieruchomości, aby stała się Twoim domem, niekoniecznie oznacza to, że jakakolwiek wartość jest dodawana do sprzedaży nieruchomości.

12. UMYJ OKNA!

Przejdźmy teraz do podstaw… Potencjalni nabywcy zwrócą większą uwagę na okna i od razu dadzą poczucie, jak dobrze utrzymana jest reszta domu. Jeśli masz łatwy dostęp, dokładnie je umyj, a Twój dom ma drewniane okna, rozważ nałożenie im świeżej warstwy farby, aby nie wyglądały na stare i popękane.

13. UCZYNIENIE DOMOWYCH USPRAWNIEŃ „INTELIGENTNYMI”

Ulepszenia energooszczędne i przyjazne dla środowiska mogą być dobre dla planety, ale są również dobre dla Twojego domu i kieszeni. Więc jakie są najlepsze ekologiczne, „inteligentne” ulepszenia domu, które możesz wprowadzić?

Biorąc pod uwagę, że według Google Trends liczba wyszukiwań „majsterkowania” wzrosła o 380%, wydaje się, że koncentrujemy się na aktualizowaniu i naprawianiu naszych domów podczas blokady. Co ciekawe, zgodnie z niedawnym raportem Rated People , prawie jedna trzecia właścicieli domów (31%) chce w tym roku podjąć w domu pracę związaną z ekologią – co pokazuje, że efektywność energetyczna i kwestie ekologiczne mają duże znaczenie dla właścicieli domów.

Raport, w którym przeprowadzono ankietę wśród ponad 1000 właścicieli domów, ujawnia również 10 najważniejszych eko-kierunków, z którymi mają do czynienia właściciele domów – przy czym najważniejszym ulepszeniem jest po prostu instalacja inteligentnego oświetlenia, energooszczędnych żarówek LED, które można zautomatyzować i sterować za pomocą aplikacji. Prawie jedna trzecia (31%) czyni ten styl oświetlenia swoim priorytetem w swoich domowych ulepszeniach, z modernizacją na urządzenia przyjazne dla środowiska i podwójnymi szybami na liście, a następnie ładowarkami domowymi do samochodów elektrycznych i modernizacją izolacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *