Jakich kolorów NIE powinieneś używać w sypialni?

sypialnia

Ujawniono kolor, którego nigdy nie powinieneś malować swojej jesieni w sypialni. A właściwie jest ich więcej niż jedna – i dzielą się na dwie kategorie. Jeden to typ pobudzający, drażniący – kolory z tej kategorii raczej Cię nie zaskoczą. Drugim rodzajem koloru, którego nigdy nie należy malować w sypialni, jest kolor odwadniający, a kolor pasujący do tej kategorii może być mniej oczekiwany.

Poprosiliśmy psychologów koloru, aby wymienili odcienie, których należy unikać przy wyborze pomysłów na sypialnię . Oto ich zalecenia, w tym jeden kolor, na który powinieneś pomalować swoją sypialnię, jeśli masz problemy z relaksem.

1. KOLOR, KTÓREGO NIGDY NIE NALEŻY UŻYWAĆ W SYPIALNI: CZERWONY

Pewnie się domyśliłeś, a Lee Chambers , psycholog i konsultant ds. dobrego samopoczucia, potwierdza, że ​​czerwień to wielkie nie przy wyborze pomysłów na kolor sypialni .

Lee mówi, że „czerwony jako kolor promuje energię, interakcje społeczne, a nawet może podnieść ciśnienie krwi. Chociaż może to być idealne, jeśli rano czujesz się trochę zmęczony, to bardzo utrudnia spokojny sen, ponieważ twoje ciało i umysł będą gorączkować, stymulowane intensywnością koloru”.

Jeśli dzielisz sypialnię z partnerem, „czerwień może być tak niepokojąca, że ​​może nawet sprawić, że późne debaty staną się gorące, co jeszcze bardziej utrudni spokojny sen”.

Zdecydowanie unikaj.

2. KOLOR, KTÓREGO NIGDY NIE NALEŻY UŻYWAĆ W SYPIALNI: ŻÓŁTY

Żółty może być wesołym i orzeźwiającym kolorem w kuchni, gabinecie, a nawet salonie. Pomysły na żółty salon mogą być odpowiedzią na pokój, który wymaga ożywienia. Nie jest to jednak świetny wybór do sypialni.

Karen Haller , ekspert ds. psychologii koloru i projektowania behawioralnego i autorka The Little Book of Colour , wyjaśnia, że ​​„jest to kolor, który stymuluje układ nerwowy i można się obudzić z irytacją, a nie tak zaczynać dzień”.

Żółty jest ogólnie trudnym kolorem do wykorzystania w całym pomieszczeniu, więc zachowamy go jako ścianę akcentującą.

3. KOLOR, KTÓREGO NIGDY NIE NALEŻY UŻYWAĆ W SYPIALNI: SZARY

Ten z pewnością uniesie kilka brwi. Czy pomysły na szarą sypialnię nie są podstawą projektowania sypialni? A czy szary nie jest najbardziej relaksującym kolorem, jaki można sobie wyobrazić?

Według Karen, uspokajający efekt szarości jest krótkotrwały i szybko staje się kolorem wysysającym energię: „Często szary jest mylony jako relaksujący, co może mieć miejsce przez krótką chwilę. Ale spędzaj dużo czasu w szarym ubraniu, nawet gdy śpisz, a prawdopodobnie zacznie to działać na ciebie wyczerpująco, gdy obudzisz się zmęczony i zaczniesz sięgać po podwójne expresso, żeby się obudzić.

Jeśli lubisz neutralne kolory, możesz zdecydować się na biały lub kremowy.

JEDYNY KOLOR, KTÓRYM POWINIENEŚ POMALOWAĆ SWOJĄ SYPIALNIĘ

„Więc na jaki kolor powinienem pomalować swoją sypialnię?”, możesz się zastanawiać. Ogólny konsensus wśród psychologów jest taki, że niebieski jest jednym z najlepszych kolorów sypialni, które sprzyjają relaksowi i dobremu śnie.

Lee wyjaśnia, że ​​niebieski „może być kojący i sprawić, że poczujesz się bezpiecznie”, o ile nie wybierzesz zbyt chłodnego lub ciemnoniebieskiego. Odkrywanie pomysłów na niebieską sypialnię w odcieniu, który jest odpowiedni dla Twojego pokoju, nagrodzi Cię mniejszym stresem przed snem i lepszym snem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *