Jak zrobić wianek na głowę? Krok po kroku

wianek z kwiatow

Niezależnie od okazji, korona z kwiatów dodaje stroju fantazyjnego i uroku. W wyciągu z nowoczesnych suszonych kwiatów Angela Maynard wyjaśnia, jak zrobić zabójczą koronę kwiatową

Krok czwarty

Rozbij pęczki łodyg i zacznij dodawać kwiaty, zaczynając od największego – w tym przypadku amarantusa kulistego – upewniając się, że łodygi są wystarczająco długie, aby bezpiecznie przymocować je do ramy. Owiń łodygi na ramę i zabezpiecz taśmą florystyczną. Proponuję umieszczać kwiaty amarantusa kulistego w odstępach, w odstępach 5-7 cm (2-2¾in) między nimi.

Krok piąty

Podążaj za kulistym amarantem z kępkami mętnej trawy i akcentami skrzydlatej wieczności, przyklejając łodygi do ramy w ten sam sposób.

Krok szósty

Następnie dołącz ostróżkę. Obie strony głowy amarantusa działają dobrze, ale zobacz, co najlepiej pasuje do projektu, który masz na myśli. Pracuj od jednego końca ramy do drugiego, zatrzymując się co najmniej 1,5 cm (⅝in) przed pętlą na każdym końcu.

Krok siódmy

Wypełnij pozostałe szczeliny ostróżką, używając pistoletu do kleju, aby w razie potrzeby zabezpieczyć je na miejscu. Pistoletu do klejenia używam tylko do przerw, których nie można wypełnić w inny sposób, ponieważ korona została już owinięta taśmą florystyczną.

Krok ósmy

Przeciągnij kawałek wstążki przez obie druciane pętle korony, tak aby wstążka miała tę samą długość z każdej strony. Pozostałe łodygi, uskrzydlone wiecznie, amarant i ostróżka, tworzą idealne potpourri. Po prostu zachowaj je wszystkie, suche i wolne od kurzu, w pudełku, aż będziesz gotowy do dodania wybranego olejku eterycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *