Najlepsze sztuczne choinki, które będą cieszyć oko! 12 propozycji

drzewko bozonarodzeniowe

Boże Narodzenie nie byłoby Bożym Narodzeniem bez wspaniałego, radosnego drzewa. W końcu, czyż nie jest jednym z najważniejszych momentów sezonu, gdy taszczysz ogromną sosnę Scotta lub świerk norweski przez drzwi, tylko po to, by dowiedzieć się, że jest o kilka cali za wysoki na twój salon? A może denerwujesz się, ponieważ nie możesz znaleźć jednej uszkodzonej żarówki, która uniemożliwia działanie świateł LED? Rzecz w tym, że wcale tak nie musi być. Podczas gdy zapachu prawdziwego drzewa po prostu nie da się odtworzyć, jest coś do powiedzenia na temat opcji bez bałaganu, bez zamieszania, jaką daje sztuczne drzewo.

Dla wielu z nas pomysł sztucznej choinki sosnowej, ozdobionej igłami z PCV, przypomina raczej dekorowanie blichtrem. Jednak w dzisiejszych czasach rzeczywistość jest taka, że ​​fałszywa oferta jest znacznie bardziej stylowa i dostosowana do rzeczywistości niż kiedykolwiek wcześniej. Tak, pomysł realistycznej sztucznej choinki może wydawać się trochę oksymoroniczny, ale tak naprawdę istnieją. Ponadto sztuczne drzewo gwarantuje symetryczny, satysfakcjonująco schludny wygląd i nie ma potrzeby odkurzania każdego ranka setek igieł sosnowych.

Czy sztuczna choinka jest lepsza niż prawdziwa?

Krótka odpowiedź brzmi: nie. Obie opcje mają swoje plusy i minusy. Sztuczne drzewa są w większości produkowane poza Wielką Brytanią, więc koszt ich importu dla środowiska jest wysoki. Są wykonane z PVC, metalu i innych tworzyw sztucznych, co oznacza, że ​​nie ulegają biodegradacji, a wiele z nich trafia na wysypisko śmieci. Jednak prawdziwe drzewa są również sprowadzane z lądu i morza, aby tu dotrzeć, ponieważ były hodowane od lat tylko po to, aby były używane przez krótki sezon. Tam, gdzie prawdziwe drzewo musi co roku odrastać, transportować i utylizować, im dłużej dbasz o swoje sztuczne drzewo i trzymasz się go, tym mniejszy staje się jego ślad węglowy. Eksperci sugerują, że dziesięć lat to tutaj złota liczba: wiek, w którym sztuczne drzewo staje się bardziej zrównoważone niż rzeczywiste. Dlatego zdecydowanie zalecamy zainwestowanie w piękne, dobrze wykonane drzewo, które pokochasz przez całą dekadę.

Jak wybrać najlepszą sztuczną choinkę?

Po pierwsze: zmierz swoją przestrzeń. Możesz chcieć duże drzewo, które robi duże wrażenie, ale zgniecione drzewo będzie wyglądało znacznie gorzej niż dobrze zwymiarowane. Średniej wielkości drzewo ma 7 stóp, ponieważ pasuje do przeciętnego salonu. Można jednak znaleźć drzewa o wysokości od 4 do 12 stóp.

Jak ze wszystkimi rzeczami, im więcej wydasz, tym lepsza będzie jakość. Możesz wydać 25 funtów na tanie drzewko, ale odbije się to na jego jakości. Zalecamy myślenie o tym jako o inwestycji, ponieważ będziesz ją realizować rok po roku. Aby uzyskać bajecznie wyglądające drzewo, sprawdź, czy ma końcówki igieł z PVC lub PE. Końcówki do gałęzi PE są nieco droższe, ale wyglądają znacznie bardziej realistycznie, ponieważ są formowane w 3D, a nie wycinane z arkuszy. Poza tym wybierz taki, który ma wysoką „liczbę napiwków”. Odnosi się to do liczby końcówek gałęzi; im wyższa liczba, tym bardziej krzaczaste drzewo.

Jeśli nie przekonuje Cię sztuczne drzewo, ale nadal chcesz mieć bezproblemową opcję, Selfridges oferuje szereg wstępnie udekorowanych prawdziwych drzew, które możesz teraz zamówić online. Stworzony przez Moysesa Stevensa, możesz wybierać spośród czterech różnych opcji tematycznych, od drewnianych dekoracji i owoców po cały glamour. Co więcej, cena obejmuje dostawę, oświetlenie, montaż przez przeszkoloną kwiaciarnię oraz dekoracje. Uważamy, że za 800 funtów to naprawdę wspaniała okazja. Tylko dostawa do Londynu.

Jakie sztuczne choinki są już dostępne do kupienia?

Wielu głównych sprzedawców choinek, takich jak John Lewis i Balsam Hill, ma sztuczne opcje dostępne do kupienia przez cały rok. Nasze ulubione do kupienia można znaleźć w galerii poniżej. Inni sprzedawcy, którzy sprzedają drzewa tylko sezonowo, jak The White Company czy Marks and Spencer, nie wypuszczają swoich zapasów do września. Przewiń dalej, aby zobaczyć gamę drzew dostępnych teraz, a także nasze najlepsze typy z zeszłego roku.

12 najlepszych choinek na Boże Narodzenie

1.  Brunswick Spruce Unlit Christmas Tree, siedem stóp

Brunswick Spruce Unlit Christmas Tree jest szczególnie krzaczasty, dzięki czemu świetnie prezentuje się poza dekoracjami, którymi na pewno go ozdobisz.

Wymiary: 7 stóp
Materiał: PE, plastik PVC i metalowy stojak

2. Symons Nordmann Fir Christmas Tree, 6 stóp

3. Sztuczne drzewo świerku norweskiego Snowy, 8 stóp

Chociaż efekt śniegu może nie być najbardziej realistyczną opcją, jaką można znaleźć, tworzy raczej uroczy efekt. Jeśli brakuje Ci bombek, pokryte śniegiem gałęzie mogą sprawić, że drzewo będzie trochę bardziej zajęte.

Wymiary: 8 stóp
Materiał: PE, plastik PVC i metalowy stojak

4.  Pełna choinka Sherwood Real Look, 7 stóp

Jeśli marzysz już o białych świętach, proponujemy szybką przeprowadzkę i zamówienie choinki. Chociaż Bardzo prawdopodobnie nie znajdował się wysoko na twojej liście sprzedawców choinek, uważamy, że ich wybór jest naprawdę duży. Ich drzewo Sherwood ma igły wykonane z mieszanki PE i PVC, dzięki czemu tworzą dynamiczny i realistyczny wygląd.

Wymiary: 7 stóp
Materiał: PE, plastik PVC i metalowy stojak

5. Frasier Grande Choinka z lampkami LED

Aby uzyskać najbardziej realistycznie wyglądające drzewo, wcześniej oświetlony wybór po prostu go nie przytnie. Jest to jednak naprawdę jedna z najlepszych wstępnie oświetlonych choinek, jakie widzieliśmy. Jest znakomicie wykonany i oszczędza dużo czasu, zapewniając, że światła są równomiernie rozłożone, a z tyłu nie ma sterty przewodów. Drzewo Selfridges ma 500 świateł i wznosi się do 6 stóp wysokości, więc będzie naprawdę imponującym drzewem.

Wymiary: 6 stóp
Materiał: PE, plastik PVC i metalowy stojak

6. BH Fraser Fir

BH Fraser Fir ugruntowało swoją pozycję jako miejsce, do którego trafiają absolutnie najlepsze choinki. Ich strona internetowa jest podzielona na kategorie według tego, jak realistyczne są ich drzewa, więc możesz mieć pewność, że otrzymujesz coś wysokiej jakości, nawet przy zamawianiu online. Po wybraniu głównego aspektu drzewa, niezależnie od tego, czy będzie to jodła szlachetna, srebrna, alpejska czy też świerk błękitny królewski, możesz wybierać spośród dziesiątek opcji, w tym wysokości, świateł i innych.

Wymiary: od 5,5 stopy do 9 stóp
Materiał: PE, plastik PVC i metalowy stojak

7. Sosna Odense 3 km, 6 stóp

Ta sztuczna choinka Odense Sosna jest naprawdę zgrabną choinką, która będzie fantastycznym tłem dla Twoich bombek. Przy 6 stopach ten pasowałby ładnie na małej przestrzeni.

Wymiary: 6 stóp
Materiał: PE, plastik PVC i metalowy stojak

8. Wstępnie oświetlona choinka Slim Pine, 180 cm

Idealne do małych przestrzeni, to smukłe drzewo oferuje cały efekt dużego drzewa bez śladu. Każda gałąź jest ozdobiona ciepłymi, białymi światłami, które nadają świąteczny blask nawet bez dekoracji. Jest bardzo łatwy w konfiguracji, z prostym montażem i instrukcją.

Wymiary: 6 stóp
Materiał: PE, plastik PVC i metalowy stojak

9. Świąteczna choinka nieoświetlona jodłą, 180 cm, 49 funtów od John Lewis & Partners.

To drzewo jest świetną opcją dla tych, którzy nie chcą wyrzucać setek funtów na sztuczny kawałek. Wymaga samodzielnego montażu, od metalowego stojaka po sekcje „z gniazdem razem”, i może wymagać trochę puchu, gdy nadejdzie, ponieważ gałęzie na zawiasach będą prawdopodobnie ciasno upakowane, ale kiedy już to zrobisz, jest gotowy do dekoracji.

Wymiary: 6 stóp
Materiał: plastikowy i metalowy stojak PVC

10. Świąteczna choinka Grand Spruce, 7 stóp

To drzewo Grand Spruce ma ręcznie malowane gałęzie, które pomagają uzyskać najbardziej naturalny wygląd igieł sosnowych. Jest łatwy w montażu, ponieważ jest wyposażony w stojak i łatwy do przechowywania w wygodnej torbie do przechowywania.

Wymiary: 7 stóp
Materiał: PE i metalowy stojak

11. Choinka Habitat Mixed Tip Natural Look

To dobra opcja, gdzie rozsądna cena krzyżuje się z wysoką jakością. Siedlisko stworzyło całkiem realistyczne drzewo, z gałęziami na zawiasach, które można puchnąć i ułożyć

12. Podświetlona choinka Grand Spruce 2m

Oferta drzewek White Company jest w tym roku naprawdę doskonała, ponieważ ciężko pracowali, aby stworzyć naturalną, realistycznie wyglądającą sztuczną choinkę. Ten jest wstępnie oświetlony, więc nie musisz się męczyć lampkami strunowymi, jest po prostu gotowy do zawieszenia bombek.

  • Wymiary: 9 stóp
  • Materiał: PE, plastik PVC i metalowy stojak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *