Poznaj korzyści z zamieszkania w Pruszczu Gdańskim!

Pruszcz Gdanski

 Zakup mieszkania w Pruszczu Gdańskim stanowi ostatnio bardzo popularny trend. Mieszkania takie są pożądane nie tylko z uwagi na ich korzystną lokalizację, ale także cenę. Z  tego artykułu dowiesz się dlaczego warto zamieszkać w Pruszczu Gdańskim i dlaczego kupno mieszkania tam jest korzystne.

Pruszcz Gdański – poznaj jego zalety

Pruszcz Gdański jest niewielką, ale za to popularną miejscowością, zlokalizowaną nieopodal Gdańska. I to właśnie bliskość do Gdańska stanowi jedną z jego głównych zalet. Mieszkanie w Pruszczu Gdańskim stwarza możliwość szybkiego i komfortowego dojazdu do wielu miejsc w Gdańsku (na przykład do pracy, szkoły, do kina, teatru, restauracji, obiektów sportowych, sklepów lub innych lokalizacji), a jednocześnie mieszkający tam mogą uciec od zgiełku dużego miasta. Pruszcz Gdański jest miejscem malowniczym, z zapierającymi dech w piersi widokami, pełnym historii i ciekawostek. Doskonale czują się w tym mieście osoby pragnące ciszy, relaksu, pragnące odkryć historyczne miejsca, chcące obcować z naturą. Jednocześnie Pruszcz Gdański nie jest miejscem odludnym – spotkać tu można wyjątkowych ludzi, zjeść w znakomitych restauracjach oraz uczyć się, bawić i pracować.

Mieszkanie – jakie wybrać w Pruszczu Gdańskim?

Zdecydowanie mieszkanie gotowe do odbioru! Dlaczego? Opcja ta pozwala na niemal natychmiastowe wprowadzenie się i korzystanie z pełni uroków Pruszcza Gdańskiego lub też stwarza możliwości szybkiego zarobku, jeśli chcemy takie mieszkanie wynająć. Mieszkania w Pruszczu Gdańskim mają ogromną przewagę nad domami nie tylko ze względu na niższą cenę, ale także na ich zróżnicowany metraż i układ. Na tamtejszym rynku deweloperskim panuje duża konkurencja dlatego też kupujący mogą wybierać najlepszą dla siebie opcję spośród wielu możliwości. Deweloperzy w Pruszczu Gdańskim – chcąc pozyskać klientów – zapewniają kompleksową obsługę i wykonawstwo wielu usług dodatkowych.
Zakup mieszkania jest – pod względem praktycznym – dużo bardziej opłacalny i dużo mniej ryzykowny aniżeli zakup domu. Powodem takiego stanu rzeczy jest łatwość w sprzedaniu nieruchomości w razie zaistnienia takiej potrzeby lub też łatwość w wynajęciu mieszkania i zarabiania w ten sposób pieniędzy. Mieszkanie jest też dużo tańsze do wykończenia  niż dom, gdyż pod uwagę bierze się jedynie koszty wykończenia wewnątrz lokalu mieszkalnego, a nie – tak jak ma to miejsce w przypadku domów – koszty nałożenia elewacji, pokrycia dachowego, zagospodarowania przestrzeni wokół domu (posianie trawy lub utwardzenie gruntu). Dodatkowo właściciele mieszkań nie muszą martwić się o naprawy budynku, naprawy ogrodzenia, konieczność sprawdzania instalacji, zakup materiałów opałowych, koszenie trawy oraz wiele innych rzeczy, które właściciele domów muszą wykonywać we własnym zakresie. Mieszkając w budynku wielorodzinnym można poznać ludzi, zawiązać przyjaźnie z sąsiadami i liczyć na wzajemną pomoc.

Kredyt – nie należy się go bać

Zdecydowana większość osób żyjących na obszarze Polski nie może sobie pozwolić na zakup nieruchomości ze środków własnych. Dlatego też tak popularne w Polsce są kredyty hipoteczne. Deweloperzy w Pruszczu Gdańskim doskonale znają się nie tylko na  budowie, ale też świetnie orientują się na rynku kredytowym. Firmy takie jak Activa – posiadające wieloletnie doświadczenie działalności w branży – świadczą usługi doradztwa kredytowego w zakresie zakupu od nich nieruchomości lub też współpracują ze znakomitymi specjalistami, których mogą polecić. Dzięki temu pojawia się możliwość w „pomocy kredytowej” w postaci skorzystania z programu „Bezpieczny kredyt 2%”. Początkowo podchodzono do tej możliwości bardzo ostrożnie jednak z czasem okazało się, że jest to opcja nie tylko bezpieczna, ale i korzystna. Z programu „Bezpieczny kredyt 2%” mogą skorzystać te osoby, które nie przekroczyły 45 roku życia i nie były dotychczas właścicielami mieszkania lub domu na własność. Stanowi on rządowy program dopłat do kredytu hipotecznego – przez pierwszych dziesięć lat kredytu beneficjenci otrzymają dopłatę do spłaty tych rat.

Dlaczego warto zamieszkać w Pruszczu Gdańskim – podsumowanie

Pruszcz Gdański jest miastem nie tylko pięknym, spokojnym i gwarantującym wszystko to, czego potrzeba by żyć szczęśliwie, ale także atrakcyjnym pod względem cenowym. Mieszkania Pruszcz Gdański można tam kupić w naprawdę dobrej cenie a deweloperzy w Pruszczu Gdańskim na różne sposoby starają się zachęcić klientów do zakupu i często jest to dla klientów opłacalne, gdyż mogą skorzystać z wielu usług dodatkowych. Jeżeli interesują Cię również mieszkania w okolicy, to możesz przejrzeć ofertę dewelopera i inwestycje na terenie Gdańska na tej stronie https://activa.pl/oferta/mieszkania-gdansk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *