Jak oprawić zdjęcie w kilku prostych krokach?

oprawa do zdjecia

Jak ujął to Tim Blake, konsultant ds. oprawy w Darbyshire w Londynie: „Rama jest sceną, a grafika to aktor”. Mając to na uwadze, Elizabeth Metcalfe prosi ekspertów o wskazówki dotyczące wyboru materiałów, mocowań, oszklenia i skali.

Przeszklenia zdjęcia

  • Kup najlepsze szkło, na jakie Cię stać. „Szkło jest jedynym elementem, na który wydawane dodatkowe pieniądze robią dużą różnicę” – wyjaśnia Beth Keegan z The Frame Library, SW18. Używa wysokiej jakości szkła Tru Vue, które eliminuje refleksy. Jeśli możesz, wybierz szkło antyrefleksyjne z ochroną przed promieniowaniem UV – znane również jako szkło muzealne – ponieważ zapewnia najlepszą ochronę dzieł sztuki. Jest również dość odporny na zarysowania.
  • Przy wyborze przeszklenia zawsze bierz pod uwagę rozmiar grafiki. Pleksi może być dobra do większych kawałków, ponieważ jest o wiele lżejsza. „Jakość Perspexu znacznie się poprawiła na przestrzeni lat, a teraz jest ona trwała i bardzo trudna do złamania” – mówi Doug. „Polecam używanie go w dziecięcych sypialniach ze względów bezpieczeństwa”. Pamiętaj, że może się łatwo zarysować i nie zawsze leży płasko.

Skala

  • Wybór szerokości ramy sprowadza się do osobistego osądu, ale powinien być proporcjonalny do dzieła sztuki. „Możesz stworzyć dramatyczny efekt, używając ciężkiej ramki na małym obrazie” – mówi Doug.
  • W przypadku większych prac upewnij się, że rama jest wystarczająco mocna fizycznie, aby utrzymać grafikę. „Jeśli oprawiasz element o rozmiarze A1 lub A2, drewniana rama o grubości 8 mm po prostu nie wytrzyma”, mówi Tim. „Aluminiowe ramki do zdjęć są mocne i mogą być niewiarygodnie cienkie, nawet w przypadku większych elementów. Mogą być również ręcznie wyściełane drewnem, jeśli jest to preferowany styl”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *