Inscenizacja kuchni – wskazówki ekspertów od nieruchomości, jak szybko sprzedać mieszkanie

nowoczesna kuchnia

Inscenizacja kuchni to sztuka. Kuchnia jest sercem domu i często jest wymieniana jako jedna z najważniejszych cech potencjalnych nabywców.

Jednak jako serce domu często może być wypełnione oznakami gorączkowego życia rodzinnego. Te dwa łączące czynniki sprawiają, że jest to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, które można uzyskać tuż przed oglądaniem domu z kilkoma wskazówkami dotyczącymi home stagingu.

Dobra inscenizacja domu polega na wprowadzaniu drobnych zmian, które prezentują Twój dom jako wymarzoną nieruchomość kupującego. Nie możesz polegać na kupujących, którzy mają wyobraźnię, aby zobaczyć potencjał wykraczający poza twoją przynależność, często potrzebują trochę zachęty.

Rozmawialiśmy z ekspertami od nieruchomości, aby zebrać najważniejsze wskazówki dotyczące inscenizacji domu – tym razem w kuchni. Najdrobniejsze wskazówki dotyczące stylizacji – jak zadbanie o porządek w przestrzeni i ładnie pachnące – mogą szybko zachęcić do dobrej oferty. Juliette Hohnen z Douglas Elliman i Rachel Stults, ekspert ds. stylu życia w Realtor.com , ujawniają najważniejsze wskazówki, jak zorganizować kuchnię, aby zwiększyć szanse na szybką sprzedaż.

INSCENIZACJA KUCHNI, ABY SZYBKO SPRZEDAĆ WSKAZÓWKI

1. WYCZYŚĆ BAŁAGAN

„Najważniejszą rzeczą jest posprzątanie” – mówi Juliette. „Ludzie chcą skupić się na pomysłach kuchennych i układzie, a nie na tym, ile masz sprzętu, więc chowają pudełka płatków śniadaniowych i witamin”.

Jednak nadal powinieneś zostawić kilka uderzających przedmiotów, aby sprawić, że przestrzeń poczuje się zamieszkana. „Lubię zostawić kilka rzeczy, takich jak, powiedzmy, piękny drewniany blok noża lub kilka uderzających butelek oleju i octu lub książki kucharskie ”- dodaje Juliette.

Rachel całkowicie się zgadza, dodając: „Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić w swojej kuchni, jest oczyszczenie blatów. I mam na myśli odłożenie tego wszystkiego. Oznacza to ekspres do kawy, blender, toster, mikser stojący i inne małe urządzenia.

„Zaśmiecone blaty zniechęcą kupujących i uniemożliwią im wyobrażanie sobie siebie w Twojej przestrzeni. I nie zapomnij posprzątać górnej części lodówki oraz usunąć magnesy i zdjęcia.

2. DODAJ ODROBINĘ KOLORU OWOCAMI I KWIATAMI

Jeśli jest jedna rzecz, którą zdecydowanie powinieneś pominąć na swoich ladach, musi to być coś, co doda koloru przestrzeni.

„Jedyną rzeczą, którą powinieneś trzymać na blacie, jest wazon z kwiatami lub miska kolorowych owoców, aby dodać trochę stylu do przestrzeni” – mówi Rachel.

„Emaliowane garnki i patelnie ceramiczne, takie jak Le Creuset, zawsze wyglądają dobrze. Miska owoców (cytryny, pomarańcze lub jabłka, ale zawsze tylko jeden rodzaj owoców) i niektóre kwiaty dodają wspaniałych kolorów” – dodaje Juliette.

„Dywany i ścierki to również dobry sposób na dodanie koloru, ale upewnij się, że są w dobrym stanie, nie są zbyt zniszczone ani poplamione”.

3. DAJ SZAFCE SZYBKI LIFTING

Twoja szafka przyciągnie kilka oczu, więc jeśli to możliwe, warto dać im świerk. Nie musisz przeprowadzać pełnej burzy mózgów dotyczących pomysłów na kuchnię , zamiast tego Rachel zaleca wymianę uchwytów.

„Jeśli czujesz się pracowity, puszka farby na Twojej szafce może znacznie odświeżyć kuchnię” – mówi Rachel. „Jeszcze łatwiejszą sztuczką jest wymiana sprzętu”.

„Wymień przestarzałe uchwyty i uchwyty szuflad na złoto, brąz, a nawet kryształ – możesz nawet przeszukać lokalny sklep z używanymi rzeczami w poszukiwaniu zabawnych elementów vintage”.

4. ZAPAL SIĘ

Oświetlenie jest dużą częścią każdej kuchni, a jeśli Twoje pomysły na oświetlenie i wyposażenie kuchni wyglądają na przestarzałe, nadszedł czas, aby je wymienić.

„Wypróbuj elegancki żyrandol lub nowoczesne wisiorki. Nikt nie chce gotować po ciemku, więc jeśli w kuchni jest trochę ciemno, możesz dodać naklejane oświetlenie pod szafką – nie jest potrzebny elektryk” – sugeruje Rachel.

„Poszukaj samoprzylepnych pasków świetlnych na Amazon lub w lokalnym sklepie dla majsterkowiczów, aby natychmiast rozjaśnić swoją kuchnię”.

5. WYKORZYSTAJ ZAPACH

Jest to powszechnie znana wskazówka, że ​​zapachy mogą pomóc w sprzedaży domu i nie należy ich wąchać, zwłaszcza w kuchni.

„W przypadku pokazów i otwartych domów upewnij się, że kuchnia ładnie pachnie” – mówi Juliette. „Zapal świecę, wyrzuć śmieci, zrób tosty lub kawę”.

Jeśli chcesz pójść o krok dalej, Juliette mówi, że lubi używać sprayu do pokoju Le Labo, aby uzyskać dodatkowy czynnik gwiazdy. W przeciwnym razie korzystanie z najlepszego ekspresu do kawy powinno równie dobrze załatwić sprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *