Planowanie i aranżacja łazienki często wymaga kreatywnego podejścia, szczególnie jeśli chodzi o wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Nie mamy jej szczególnie za wiele, chcemy jednak uczynić to miejsce komfortowym, przestrzennym i praktycznym. Właśnie z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na toalety ze stelażem podtynkowym, co nie tylko wygląda nowocześnie, ale również pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Jak możemy je zagospodarować?
Jak dobrze zagospodarować miejsce w łazience?
Efektywna aranżacja łazienki może być zadaniem trudniejszym, niż początkowo się wydaje. Myślimy o łazience często jako o miejscu czysto praktycznym – nie spędzamy tam aż tak wiele czasu w ciągu dnia, jak choćby w salonie czy w kuchni, toteż nie myślimy szczególnie o tym, jak ta przestrzeń ma wyglądać. Połączenie estetyki z funkcjonalnością jest jednak kluczowe w planowaniu aranżacji naszej łazienki. Zwykle to pomieszczenie ma metraż między 4 a 8 m2, oznacza to więc, że musimy maksymalizować potencjał dostępnej przestrzeni. Odpowiednie zagospodarowanie miejsca w łazience oznacza meblowanie z głową. Puste miejsce pod lub nad umywalką będzie doskonałe do postawienia lub powieszenia pojemnej szafki, w której pochowamy wszystkie najpotrzebniejsze łazienkowe utensylia, od kremów i płynów, po perfumy i dezodoranty aż po szczoteczki do zębów. Jeśli w naszej łazience znajduje się wnęka, nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić tam regał. Wykorzystanie wszystkich potencjalnych plusów i minusów naszej łazienki pozwoli nam na stworzenie miejsca czystego, uporządkowanego i tak funkcjonalnego, jak to tylko możliwe.
Stelaż WC – jak go wykorzystać?
Stelaże podtynkowe do WC, choćby popularne modele Geberit, to pierwszorzędny wybór, gdy chcemy zaaranżować współczesną, pięknie wyglądającą, minimalistyczną łazienkę. To wręcz idealne połączenie praktyki z estetyką – „schowanie” stelaża toalety za ścianą pozwala nam na urządzenie bardziej dopasowanej do naszego gustu przestrzeni, natomiast sam fakt posiadania wiszącej toalety, która zajmuje o wiele mniej miejsca, jest niezwykle praktyczny. Nie tylko daje to nam więcej możliwości umeblowania łazienki, ale również ułatwia sprzątanie. Dzięki zabudowie stelaża WC można skutecznie ukryć instalacje wodno-kanalizacyjne, nadając łazience schludny i estetyczny wygląd. Zabudowa stelaża WC może też pełnić funkcję dekoracyjną: wykańczając ją drewnem, płytami laminowanymi czy kamieniem możemy dodać naszej łazience cudnego, modernistycznego wyrazu. Zabudowanie stelażu WC daje nam też czyste płótno w postaci gładkiej ściany, którą możemy efektywnie wykorzystać przy meblowaniu łazienki.
Szafka nad stelażem WC – pomysły
Szafka nad stelażem WC pozwala zagospodarować pustą przestrzeń w sposób niezwykle praktyczny. Wisząca szafka nad Geberit będzie doskonałym miejscem do przechowywania najpotrzebniejszych przyborów toaletowych – ręczników, środków do czyszczenia czy rolek papieru toaletowego. Montowany bezpośrednio nad stelażem toaletowym. Dodatkowo odstęp jaki tworzy wisząca szafka nad Geberitem z zabudową stelaża WC może być wykorzystany jako półka, na której postawimy dekoracyjne świeczki, rośliny bądź odświeżacz powietrza. Szafka nad WC podwieszanym to wspaniały sposób na zagospodarowanie zwykle niewykorzystanej przestrzeni. W zależności od naszych potrzeb szafkę można wyposażyć w dodatkowe półki czy lustrzane drzwiczki. Szafka ta może mieć różne formy i rozmiary, od prostych półek po bardziej zaawansowane szafki z drzwiczkami. W sieci znaleźć można mnóstwo ciekawych inspiracji pokazujących, jak świetnie może wyglądać szafka nad Geberit. Z pewnością któraś z nich pomoże Ci w zdecydowaniu się na ten gustowny i niesamowicie praktyczny mebel.
Artykuł sponsorowany.