Czyszczenie tarasy – 6 profesjonalnych wskazówek

taras

Twój ganek musi być całkowicie atrakcyjny – w końcu daje wskazówkę, jak wygląda twój dom za drzwiami wejściowymi. Kiedy jest jasno, czysto i dobrze, Ty i Twoi goście od razu poczujecie się swobodnie i chętnie wejdziecie do środka. Jeśli jest zakurzony, obskurny i zagracony, nie zrobisz pozytywnego pierwszego wrażenia.

Myśl więc jak gość i spójrz na swój ganek, jakbyś widział go po raz pierwszy. Czy podłoga jest porysowana i zabłocona? Czy glazura wymaga polerowania? Czy przy wejściu jest sterta płaszczy i butów? Nie rozpaczaj, jeśli tak – nasze porady dotyczące sprzątania ganku od tak zwanej Królowej Czystości Lynsey Crombie sprawią, że praca będzie dziecinnie prosta.

„Twój ganek jest jednym z obszarów o dużym natężeniu ruchu i stref bałaganu w Twoim domu, który wymaga regularnej uwagi” – mówi Lynsey Crombie, autorka nowej książki The 15-Minute Clean . „Sztuka polega na przyspieszeniu działań za pomocą metod i skrótów, które pozwolą na dokładne i skuteczne sprzątanie ganku”.

Gdy zauważysz problemy, skorzystaj z naszych porad ekspertów dotyczących sprzątania ganku, aby zmienić wejście do domu – i zapewnić sobie i swoim gościom powitanie, na jakie zasługują.

1. ZAINWESTUJ W WYCIERACZKĘ

Jednym z najlepszych sposobów na przyspieszenie sprzątania jest zapobieganie przedostawaniu się brudu do domu, więc umieść wycieraczkę na werandzie.

„Zawsze uważam, że moja mata jest czymś w rodzaju domowego ochroniarza przed brudem” – mówi Lynsey Crombie. „Najlepszym rodzajem maty jest mata z włókna kokosowego, ponieważ zatrzymuje tak dużo brudu”.

Aby wyczyścić wycieraczkę, zabierz ją z werandy do ogrodu, gdzie możesz nią potrząsnąć, aby usunąć kurz i brud.

„Od czasu do czasu posyp wycieraczkę sodą oczyszczoną i pozostaw na 30 minut przed odkurzaniem” – mówi Lynsey. Wodorowęglan sody wchłonie wszelkie zapachy z maty, pozostawiając ją świeżą.

2. ZAMIATAJ ŚCIEŻKĘ

Użyj szczotki ogrodowej, aby zamiatać ścieżkę od chodnika do werandy. Usuń wszelkie chwasty, które mogą rosnąć wzdłuż ścieżki.

Podlewaj wszelkie rośliny na werandzie i wokół niego, usuwaj martwe liście i przycinaj je w atrakcyjny kształt, aby nie blokowały Ci drogi, gdy wchodzisz do domu.

3. OCZYŚĆ ZEWNĘTRZNĄ CZĘŚĆ FRONTOWEGO GANKU

W zależności od projektu ganku frontowego możesz mieć do czyszczenia parapety, przeszklenia, rynny i stopnie.

Zacznij od góry, usuwając liście i gruz z rynien oraz wyczesując mech z dachu ganku. Możesz użyć miotły, aby dotrzeć do wysokich obszarów.

Zobacz: Pomysły na oświetlenie ganku – sprytne sposoby na oświetlenie wejścia do domu
Usunąć kurz i brud z okien i stolarki ciepłą wodą z mydłem.

„Wielkim błędem jest mycie okien i szyb w słoneczny dzień” – mówi Lynsey. „Zaraz po nałożeniu produktu słońce go wysuszy, a to spowoduje smugi. Zamiast tego poczekaj z wyczyszczeniem okien na ganku późnym popołudniem lub wieczorem albo poczekaj, aż niebo będzie zachmurzone.

4. POZBĄDŹ SIĘ BAŁAGANU NA WERANDZIE

Twój ganek może stać się mini pokojem błotnym i szatnią, ponieważ przed wejściem do domu zdejmujesz kalosze, buty, płaszcze i kurtki.

Jeśli zastanawiasz się, jak udekorować werandę , zacznij od usunięcia wszelkich elementów garderoby, akcesoriów i obuwia, które powinny wisieć w szafach. Skorzystaj z okazji, aby wyczyścić buty outdoorowe i buty z błota.

5. WYCZYŚĆ WNĘTRZE GANKU FRONTOWEGO

„Usuń wszystko, co nie należy do tego obszaru”, mówi Lynsey. — Mogą to być śmieci, które przeniosły się na wietrze i utkwiły w przedpokoju, albo pajęczyny w rogach werandy lub przed drzwiami wejściowymi.

Oczyść pajęczyny za pomocą miotły i nie przeocz żadnych opraw oświetleniowych na werandzie – możesz je odkurzyć i umyć, aby znów świeciły jasno.

„Aby powstrzymać pająki przed budowaniem sieci, przed zamiatanie wytrzyj główkę miotły odrobiną olejku cytrynowego” – radzi Lynsey. „Przeniesie się na powierzchnie podczas czyszczenia.

6. DAJ SWOIM DRZWIOM WEJŚCIOWYM KURZ I WYPOLERUJ

Odkurz drzwi wejściowe ściereczką z mikrofibry. Umyj wodą z mydłem, aby usunąć wszelkie zadrapania i ślady.

„Nie zapomnij wytrzeć kołatki, dzwonka i skrzynki na listy” – mówi Lynsey.

„W przypadku każdego mosiądzu użyj specjalistycznego środka do czyszczenia mosiądzu lub nałóż kilka kropli octu na ściereczkę z mikrofibry”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *