Jakich błędów nie popełniać podczas pakowania paczek?

pakowanie paczek

Mimo końca pandemii handel online w naszym kraju wciąż się rozwija. Klienci docenili fakt, że zakupy przez internet są nie tylko bardzo wygodne, ale również często pozwalają również zaoszczędzić. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób podejmuje próby sprzedawania swoich produktów lub używanych rzeczy za pośrednictwem sieci. Niestety, początkujący sprzedawcy często popełniają błędy. Szczególnie jeśli chodzi o odpowiednie pakowanie paczek. Tymczasem, od tego w jaki sposób zabezpieczymy nasz towar w transporcie zależy, czy dotrze on do klienta w stanie nienaruszonym. Dlatego też zebraliśmy najczęstsze błędy popełniane podczas pakowania paczek. Wystrzeganie się ich z pewnością wpłynie pozytywnie na twoją opinię wśród klientów.

Nieodpowiedni rozmiar opakowania

To zdecydowanie jeden z najczęściej popełnianych błędów. Tymczasem zbyt duże opakowanie może prowadzić do przemieszczania się zawartości wewnątrz paczki, co zwiększa ryzyko uszkodzeń. Zbyt małe opakowanie także nie jest dobrym wyborem, może bowiem narażać zawartość na ucisk, co także może spowodować uszkodzenie przedmiotów. Karton powinien mieć wielkość jak najbardziej zbliżoną do wymiarów przedmiotów, które wysyłamy. Warto więc szukać profesjonalnych sklepów, w których znajdziemy opakowania w wielu różnych wymiarach. Jedną z takich firm znajdziemy pod adresem https://strefapakowania24.pl/.

Nieprawidłowe zabezpieczenie wnętrza paczki

Zabezpieczenie przedmiotów w paczce ma ogromne znaczenie. Tymczasem wiele osób wciąż chce na nim zaoszczędzić i decyduje się na wykorzystanie takich materiałów jak np. gazety, które choć wypełniają opakowanie szczelnie w trakcie transportu mogą zgniatać się i zmniejszać swoją objętość, przez co nie stanowią odpowiedniej ochrony. Dlatego też pod żadny pozorem nie należy bagatelizować znaczenia odpowiedniego materiału ochronnego. Delikatne przedmioty, takie jak szkło, porcelana czy elektronika, wymagają starannego zabezpieczenia z wykorzystaniem folii bąbelkowej lub specjalnej otuliny, aby uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Kolejnym, ważnym aspektem jest dbanie o wypełnienie pustych przestrzeni w paczce. Doskonale w tej roli sprawdza się styropian, kartonowe ścinki lub biodegradowalna pianka.

Brak zabezpieczenia przed wilgocią lub otwarciem paczki

To jedna z najczęstszych przyczyn uszkodzenia lub nawet zniszczenia towaru znajdującego się w paczce. Wiele osób zabezpiecza taśmą jedynie otwarte wieczko kartonu zapominając, że spoiny, znajdujące się na jego dnie również mogą pęknąć, szczególnie jeśli paczka nie należy do lekkich. Chcąc uniknąć tego błędu i wypadnięcia produktu z paczki podczas jej przenoszenia zabezpieczamy szeroką taśmą klejącą wszystkie spoiny i łączenia. Dodatkowo, w miesiącach jesiennych i zimowych, kiedy prawdopodobieństwo wystąpienia opadów jest naprawdę duże warto owinąć paczkę folią stretch. Nie tylko wzmocni ona paczkę ale również ochroni ją przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Brak oznaczeń, nieczytelne adresowanie

To kolejny problem, z którym zmagają się kurierzy i osoby, które nie otrzymują paczek lub są one uszkodzone. Wysyłając paczkę do klienta zawsze należy pamiętać o tym, żeby znajdował się na niej list przewozowy z wszystkimi istotnymi danymi a więc czytelny adres wraz z ulicą, numerem domu, nadawcą oraz numerami kontaktowymi. Dodatkowo, w przypadku gdy w paczce znajdują się przedmioty, które są bardzo podatne na uszkodzenie powinniśmy okleić przesyłkę stosownymi naklejkami, takimi jak “Uwaga” czy “Ostrożnie szkło”. Dodatkowo, w przypadku wartościowych przesyłek warto zastanowić się nad zakupem ubezpieczenia, ponieważ mimo wszelkich starań wypadki mogą się zdarzyć.

Podsumowując, pakowanie paczek to umiejętność wymagająca uwagi i staranności. Zwracając uwagę na każdy element procesu pakowania paczki możemy znacząco zwiększyć bezpieczeństwo przesyłanych przez nas towarów czy produktów. Warto więc stawiać na sprawdzone materiały oraz skupić się na odpowiednim zabezpieczeniu wnętrza paczki. Klienci z pewnością to docenią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *