Sztuka aranżacji wnętrza: jak efektywnie wykorzystać listwy przypodłogowe w stylu skandynawskim?

listwy przypodłogowe

Aranżacja wnętrz może sprawiać niesamowitą przyjemność, a jednocześnie przy tym stanowić prawdziwą sztukę. Tworząc wnętrze w stylu skandynawskim, powinniśmy mieć na względzie to, że cechuje się ono niezwykłym minimalizmem wybieranych form, ukrytym między innymi w jasnych, nieskomplikowanych meblach w odcieniach reprezentujących głównie bajkowość śnieżnej bieli i pastelowej szarości. Niepowtarzalny, stonowany klimat przełamują odrobinę odważniejsze dodatki w barwach: głębokiego turkusu, trawiastej zieleni, orzeźwiającej mięty bądź subtelnego, nienachalnego różu. Poczucie chłodu, surowości oraz majestatyczność wystroju Twojego wnętrza wyrównają puszyste, miękkie w dotyku koce, jak również poduszki, a przyjemną, przytulną atmosferę zagwarantują także drewniane wykończenia mebli, bądź drewniane albo pozłacane akcesoria.

Stoicki spokój zapisany w bieli

Wrażenie ogłady i harmonii wnętrz aranżowanych w skandynawskim stylu akcentuje cała sztukateria w jasnej barwie, a więc uniwersalnej, pasującej do wszystkiego bieli. Biel jako symbol czystości, nieskazitelnego piękna, ogłady porywistych tonacji kolorystycznych, sama w sobie sprawia, że okraszone nią pomieszczenie przywodzi na myśl: stoicki spokój, poczucie wszechobecnej schludności, nowoczesność ukrytą w minimalistycznej prostocie stylu oraz kompozycji. Pomieszczenie, w którym króluje biel, kojarzy się z wysokim prestiżem, należytym odpoczynkiem i gwarancją nieskazitelnej równowagi. Bajkowo urzeka i zaprasza do wyciszenia, uspokojenia się, odpoczynku, ale też do pracy wolnej od napięć i stresów. 

Listwy przypodłogowe – styl skandynawski

Skandynawska nuta śnieżnobiałej surowości, a także wrażenie otulającej przytulności zespolonej z indywidualizmem, jak również porządkiem, powstaje wówczas, gdy każdy z elementów aranżacji jest perfekcyjnie dobrany. Mistrzowskim wykończeniem okażą się białe listwy przypodłogowe, które znakomicie zakryją połączenie podłogi ze ścianą, maskując wszelkie ewentualne niedociągnięcia powstałe na tym złączeniu, a także zapobiegną gromadzeniu się zanieczyszczeń i wilgoci w niewielkich przestrzeniach pomiędzy podłogą, a ścianą, tym samym nie dopuszczając do powstawania zniszczeń oraz wszelkich zabrudzeń na ścianie. 

Listwy przypodłogowe

Dlaczego białe listwy przypodłogowe okażą się strzałem w dziesiątkę, gdy aranżujesz pomieszczenia w stylu skandynawskim? Głównym atutem tego produktu jest jego wytrzymałość na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, często dzięki zastosowaniu specjalnego utwardzonego tworzywa oraz wykorzystaniu technologii wzmacniającej powierzchnię. Wybierając białe listwy przypodłogowe, nie tylko zyskujesz pewność tego, że okażą się świetnym maskowaniem niedoskonałości powstających na złączeniach ścian i podłóg, ale przede wszystkim pięknie zaakcentują wytworny charakter wnętrza szykowanego w stylu skandynawskim.   

Białe listwy, skandynawski design

Swoboda i możliwość dokonania metamorfozy wnętrza to niezwykle ważne aspekty, które powinny być brane pod uwagę w momencie aranżowania pomieszczeń. Mając na względzie ten fakt, wielu producentów sztukaterii dba o to, byś mógł w dowolnym momencie zmienić kolor listew przypodłogowych. Zastosowanie białej farby podkładowej oraz wygładzającego primera w wielu modelach sprawia, że z łatwością możesz pomalować listwy przypodłogowe na dowolny kolor, który wybierzesz wedle własnych preferencji i upodobań. Czy to nie interesujące i wszechstronne rozwiązanie? 

Uniwersalizm zastosowań listew przypodłogowych

Listwy przypodłogowe w stylu skandynawskim z powodzeniem umieścisz nie tylko w salonie, pokoju dziennym, czy sypialni, ale możesz też pokusić się na zastosowanie ich w kuchni czy łazience. Ze względu na wykorzystane w listwach systemy wzmacniające, z powodzeniem ulokujesz je w pomieszczeniach, w których mogą mieć regularny kontakt z wodą, bez obaw o to, że ulegną szybkiemu zniszczeniu i będziesz zmuszony wymieniać je na nowe.  

Artykuł partnera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *