Sekret efektywności: co warto wiedzieć o oknach pasywnych

co warto wiedzieć o oknach pasywnych

Okna pasywne stanowią niezwykle popularne rozwiązanie w zachodniej części Europy. W Polsce jednak ich rozpoznawalność nie jest aż tak duża. Być może wynika to z faktu, iż są droższe od tradycyjnych. Oferują za to znacznie większe korzyści, wynikające z ich wysokiej jakości. Przyczyniają się w ten sposób do poprawy komfortu przebywania mieszkaniu.

Ciepły montaż okien pasywnych

Okna zapewniające wyjątkowo dobrą termoizolację określa się mianem pasywnych. Pozwalają one minimalizować straty ciepła, przyczyniając się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Dzięki temu z czasem ich koszt zaczyna się zwracać – niektórzy postrzegają takie rozwiązanie w charakterze inwestycji. Najczęściej do zainstalowania okien pasywnych stosuje się ciepły montaż. Umożliwia on bowiem:

  • uzyskanie maksymalnej szczelności,
  • wyeliminowanie mostków termicznych.
  • ograniczenie przedostawania się pary wodnej do izolacji,
  • zmniejszenie szkodliwego wpływu wilgoci na konstrukcję budynku.

Jak widać, takie rozwiązanie posiada szeroki wachlarz zalet. Dzięki temu cieszy się sporą popularnością. Warto wspomnieć, że ciepły montaż okien PCV stosuje się przy ścianach dwu- oraz trójwarstwowych. Cały proces znacząco ułatwiają specjalne systemy montażowe, dedykowane dla budownictwa pasywnego.

Cena ciepłego montażu okien

 Ciepły montaż okien pociąga za sobą nieco większe koszty niż standardowy wariant. Dolicza się do niego bowiem folię paroszczelną, której cena wynosi mniej więcej 30 złotych za metr obwodu. Nie wymaga więc posiadania ogromnego budżetu, a w dłuższej perspektywie czasu przyczynia się do zwiększenia szczelności mieszkania.

Ciepły montaż okna wymaga zastosowania dedykowanych, kompletnych systemów. Gwarantują one doskonałe spasowanie wszystkich niezbędnych elementów, co umożliwia im sprawne i efektywne funkcjonowanie. Całość musi zostać dokładnie zwymiarowana, a konkretne materiały starannie dobrane do konstrukcji i specyfiki danego budynku. Z tego powodu warto zlecić wykonanie całej procedury doświadczonym fachowcom.

Gdzie szukać najlepszych okien? W KMM Okno – postaw na doskonałego polskiego producenta i dystrybutora okien PCV i aluminium. 

Artykuł partnera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *