Produkcja setek złożonych komponentów każdego dnia wymaga precyzji, powtarzalności i utrzymania najwyższej jakości. W przeciwnym razie firma ryzykuje straty lub spadek zaufania ze strony kontrahentów. Odpowiedzią na zwiększające się wymagania klientów staje się spawanie laserowe w wariancie zautomatyzowanym. Dlaczego roboty są teraz tak często wykorzystywane w zakładach produkcyjnych? Oto 3 powody!
1. Stała wysoka jakość i precyzja spoin
Roboty spawalnicze do laserowej obróbki materiałów nigdy się nie męczą. Człowiek może popełniać błędy z powodu:
- nieuwagi,
- braku doświadczenia,
- rozkojarzenia,
- zmęczenia,
- słabszego samopoczucia pod względem emocjonalnym,
- wydarzeń losowych.
Wszystkie te czynniki mają bezpośredni wpływ na jakość wytwarzanych produktów, a więc też Twoich zysków. Spawanie laserowe przy pomocy robotów eliminuje wszystkie ww. czynniki zarezerwowane dla ludzkiej pracy. Wykorzystują zaawansowane czujniki i oprogramowanie, które pozwalają na precyzyjne ustawienie parametrów takich jak temperatura, czas trwania procesu i ilość dostarczanego materiału. Są też w stanie wykonywać złożone operacje zgodne z wytycznymi wprowadzonymi do systemu.
2. Zwiększona wydajność i skrócenie czasu reakcji
Wpływ tradycyjnych metod spawania na człowieka może być bardzo negatywny. Ciągła praca w nienaturalnych pozycjach i z wykorzystaniem niebezpiecznych urządzeń może przekładać się na efektywność oraz wydłużenie czasu produkcji. Oczywiście w pewnych sytuacjach praca człowieka jest niezastąpiona. Jednak nowoczesne zakłady produkcyjne wykorzystują roboty spawalnicze do zdecydowanej większości czynności związanych z obróbką materiałów. Mogą pracować bez przerwy, 24 godziny na dobę, co znacznie zwiększa wydajność linii produkcyjnej. Sprawdź tutaj https://jm-tronik.eu/pl/automatyzacja-i-robotyzacja-spawania/robot-spawalniczy/. Zdolność do ciągłej pracy pozwala przedsiębiorstwom na szybsze realizowanie zamówień, a co za tym idzie, zwiększenie zysków i obniżenie kosztów.
3. Oszczędność surowców oraz zmniejszenie ilości generowanych odpadów
Skoro jesteśmy już przy redukcji wydatków, warto wspomnieć o generowanych kosztach operacyjnych. Tradycyjne, ręczne metody spawania często prowadzą do nadmiernego zużycia materiałów spawalniczych, takich jak drut, elektrody czy gazy osłonowe. Wynika to z niejednolitej pracy ludzkiej, błędów i potrzeby wykonywania poprawek. Jak przedstawia się w tym przypadku praca robotów spawalniczych?
Precyzja i oszczędności bazują na zaawansowanym oprogramowaniu oraz dokładnym ustaleniu warunków spawania. Roboty unikają typowych problemów, takich jak przespawanie czy tworzenie zbyt szerokich spoin, które mogą generować niepotrzebne koszty związane z nadmiernym zużyciem materiałów. Na skutek precyzyjnej pracy niweluje się ilość wadliwych połączeń i konieczności poprawek.
Dla zapewnienia zwiększonych zysków w zakładzie produkcyjnych warto przyjrzeć się nowoczesnym rozwiązaniom w dziedzinie spawalnictwa laserowego. Kluczowy jest wybór urządzeń renomowanego producenta, który dostarcza roboty laserowe dopasowane do specyfiki zakładu produkcyjnego.
Artykuł sponsorowany.